Nocna Wadera zgłasza pretensje

 |  Written by karlin  |  13
Ledwie przywódca ruskich gansterów na motorkach, tzw. Nocnych Wilków, oskarżył rytualnie Polaków o współpracę z Niemcami w czasie wojny (warto zwrócić uwagę, jak ten, pozbawiony mózgu, ale serdeczny przyjaciel Putina przy okazji zdemaskował ważnych sponsorów i niecierpliwych profitentów rozmaitych akcji w rodzaju "polskie obozy śmierci"), a już odezwali się radzieccy sojusznicy w polskich władzach.

Może oni zresztą nie radzieccy, a jedynie próbujący substytuować brak mózgu przy pomocy chałupniczych protez neurolignwistycznych szamanów? Trudno powiedzieć. Trzeba by było wielu miesięcy badań w zakładzie zamkniętym, a na to nie ma czasu.

W kazdym bądź razie timing został dobrany precyzyjnie, a na zew rozległo się, w odpowiedzi, nieuchronne wycie. Przy okazji spróbowano dogodzić tej części elektoratu, dla którego najwyższym uznaniem i rozkoszą jest prowadzenie na łańcuchu przez oglądanych bezpiecznie w telewizji, i popełniających największe skurwysyństwa, dostatecznie potężnych gangsterów i bandytów. Kreując azjatyckiego pulpeta na coś w rodzaju aspirantki do wadery gangu prawdziwych mężczyzn ze Wschodu.

Na ile tej, kolejnej "grubej kreski" medialnej narkozy starczy, nie wiadomo, i mało to w sumie ważne, zwłaszcza dla Rosjan, zważywszy na to, ile jeszcze takich, polskojęzycznych pulpetów ma w swoim kotle Władimir.

Obrońca polskich kresów przed banderyzmem, zbawca od genderyzmu, młot na dżihad, twardy ojciec przydatnych klechów, bezlitośnie skuteczny obrońca swoich interesów, przeciwwaga na historycznej szali syjonistycznego imperializmu, itd., itp. Ważniejsze jest co innego. 

HGW, oskarżając "pisowskie rodziny smoleńskie" o sentyment do nazistowskiej symboliki, oskarżyła również o takie proweniencje autora skrytykowanego przez nią projektu, prof. Pawła Szychalskiego - architekta i projektanta, wykładającego na uniwersytecie w Lund i Ingvar Kamprad Designcentrum (Szwecja), a także profesora wizytującego na Uniwersytecie Teksańskim w Arlington (USA).

Ciekaw jestem, jak na to porównanie go do ulubionej artystki Hitlera - Leni Riefenstahl, i do tradycji hitlerowskich parteitagów zareaguje prof. Szychalski. Bo byłoby niezwykle ciekawe, i to z wielu względów, gdyby zechciał dochodzić swoich praw i zadośćuczynienia przed sądem. Oczywiście, raczej nie przed sądem "polskim".

Img.: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2009/07/09/522683/  @kot
5
5 (3)

13 Comments

Obrazek użytkownika karlin

karlin
Tu jest jeszcze jeden problem. Nasi, podstarzali "chłopcy" na "Junakach", i ich bratanie się z ruskimi marlonami brando.

http://niezalezna.pl/uploads/still2015/66081936421429103425.jpg

Bo ten Węgrzyn może sobie gadać co chce, ale skoro nikt z jego grupy, noszącej nazwę Rajdu Katyńskiego, jeżdżącej także na pielgrzymki do Częstochowy, nie protestuje, to znaczy, że oni wszyscy tak myślą.

A to już każe się zastanawiać, czy ich próby sprowadzania do jednego mianownika symboliki Katynia i poglądów ruskich miłośników Putina, Stalina i Związku Sowieckiego, to taka samodzielna próba jednania pamięci o ofiarach z pamięcią o katach, wywołana na przykład zbyt długim trzepaniem mózgu, via kość ogonowa, na wertepach, czy może cały ten, motocyklowy ruch jest od samego początku starannie animowany i prowadzony. A my, patrząc nań do tej pory z pewną, mówię za siebie, dozą sympatii, obudzimy się nagle już nie z ręką w nocniku, ale w rurze wydechowej ruskiej tankietki.

Pzdr
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
zginął jeden członek mojej rodziny, w Charkowie drugi. Nie chcę, aby rajdy ich upamiętniające organizowali ludzie, którym nie przeszkadza, że ich koledzy czczą Stalina.
Niech lepiej jeżdżą sobie do Moskwy i tam dobrze się bawią z kolegami w motorze.

A przy okazji, pan Węgrzyn jest szefem sztabu wyborczego Grzegorza Brauna. Cóż dodać...
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Tu nie ma czego dodawać, tu trzeba zapamiątać, jakich zwolenników ma Grzegorz Braun. I tyle.

Przeczytałem linkowany przez ciebie wątek. O matko. Wpisy gości, którzy czują się bepieczniej na widok zwartych oddziałów Waffen SS, przegrupowujących się po szosie zgodnie z rozkazem, niż w obecności podchmielonych kibiców, i używających takich, lub bardzo zbliżonych porównań jako argumentów... Ja tu jestem "nowy", ale chciałbym się zapytać, czy spory światopogladowe są na tym portalu przeważnie na takim właśnie poziomie?   
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
może ktos ma ze spotkania z kibicami przykre doświadczenia albo zna osoby, które takie mają, bo wiemy doskonale, jakie burdy tzw. kibice potafią wywołać.
Mnie chodzi o to, że polscy kibice to nasz własny problem i nawet jeśli niektórzy stanowią zagrożenie, w gestii państwa jest, aby zapobiegać różnym zajściom. Nocne Wilki to ktoś obcy i nie potrzebujemy tutaj ich wątpliwej jakości demonstracji.
A co do portalu.To miejsce, gdzie możemy swobodnie dyskutować, pojawiają się dość często różnice zdań (a bywają naprawdę gorące spory ;)).  Użytkownicy mają narządzia w postaci gwiazdek i łapek, mogą ocenić poszczególne wypowiedzi. Ważne, aby rozmowy prowadzone były z poszanowaniem drugiego człowieka. Moim zdaniem na wątku Zuberegga dyskusja jest w porządku.
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Mi chodzi wyłącznie o to, że nie można porównywać rzeczy nieporównywalnych, np. symboliki zagrożenia, przeniesionej ze sfery stosunków międzynarodowych z prywatnym komfortem czy bezpieczeństwem, bo wychodzą absurdy, jak w przytoczonym przeze mnie przykladzie. A poza tym wszystko OK. Nie takie rzeczy podczas tych kilkunastu lat pisania w sieci widziałem:)

Pzdr
Obrazek użytkownika stronnik

stronnik
"...czy spory światopoglądowe są na tym portalu przeważnie na takim właśnie poziomie? "

Czasami zdarzaja się, jak to w życiu. Można znaleźć wpisy sprzed miesięcy gdzie zażartość spowodowała rezygnację (skuteczną) kilku conajmniej blogerów. W tym przypadku jak dla mnie  jest tu kilka bardzo dziwnych niespodzianek. Nie spodziewałem się takich ocen niektórych blogerów.  Na karb tego właśnie kładę przyczynę temperatury dyskusji.
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Kocie ja też
co myśle o rozdmuchiwaniu tej sprawy, napisałem pod notką Zuberegga:
http://blog-n-roll.pl/pl/przepis-na-koniec-rosyjskich-prowokacjijest-pro...

A to, że Węgrzyn popiera sztab Grzegorza Brauna to co Wam przeszkadza?
Andrzejowi Dudzie i tak nie zaszkodzi. Chyba nie wierzycie, że Komorowski po kolejnych wpadkach jest w stanie wygrać I-szą turę? Bo jeżeli tak, to o kant potłuc!
Na razie Braun popiera Ruch Kontroli Wyborów, z nim współpracuje, udostępnia chętnym "swoje" miejsca w Obwodowych Komisjach.
Patrz strona RKW - kliknij na baner na górze!
Zgłoś się na członka OKW. Termin ostateczny 17 kwietnia!

A tych czterdziestu niech sobie jedzie.
Obrazek użytkownika stronnik

stronnik
@ Tomasz AS i inni.

No, dobrze. Niech wjadą. Co dalej? Będą sobie w asyście czy też bez, jechać i co będzie live motive dla oka? Czy aby nie sztandar komunistyczny? Czy może biała flaga? Bo jeśli to pierwsze to oczekuję reakcji odpowiednich organów, na łamanie prawa. Ponoć jest odpowiedni artykuł w Konstytucji oraz w KK. Acha, jak zwykle - "mała szkodliwość czynu"? Czy może znieczulica na łamanie prawa? A może to prawo to jest jakieś takie zbyt patriotyczne i zbyt opresyje... Może przymkinijmy oczy na tę chwilę? Przypomnę tylko że to przymykanie oczu doprowadziło zbyt wielu ludzi do stanu w którym nie są w stanie rozpoznać kto wróg a kto przyjaciel. Przepraszam, ale wszyscy won! I spisać ich dane na wszelki wypadek. Jeżeli Rajd Katyński ma być okupiony rezygnacją z pewnych pryncypiów, to ja wolę żeby tego Rajdu nie było. Po co nam dodatkowa ściema?  Niech czarne pozostanie czarnym a białe białym.
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Przymykać oczy na tę chwilę
PO przymyka oczy STALE

A propos
leitmotiv
(czyli temat stale powtarzający się)

Przypomnę jakie tematy poruszałem od dawna:

http://www.blog-n-roll.pl/pl/polacy-nie-kontroluj%C4%85-wjazdu-rosjan-do...

http://www.blog-n-roll.pl/pl/ukochane-dziecko-radka-ma%C5%82y-ruch-grani...

Mogłem sobie pisać, do dziś rządzi Platforma Obywatelska.

Tak więc - ciekaw jestem, czy dostał ktoś z Was miejsce w OKW  aby kontrolować wybory?
Wprowadziłem do OKW siebie i jeszcze weszły namówione/zgłoszone przeze mnie trzy osoby na moim terenie - liczę na więcej z innych sztabów, choć chyba małe nadzieje.

Co Wam się udało w tym względzie - polfic (w Stalowej Woli) i Szary Kocie (w Krotoszynie)? wpuścili Was do kontroli?

PS
Dziś dowiedziałem się, że Nocne Wilki nie dostały jednak wiz do Bundesrepubliki i podobno nie dostaną, więc nie zdobędą Berlina.
Cieszę się, że Platforma nadal trzyma ten parzący ziemniak w rękach!
Śmieszy mnie, że Braun uważa atak na Węgrzyna jako atak na siebie.
Nie dziwi mnie, że PiS jest przeciwny rajdowi.
Prowokacja (mistrza prowokacji) Putina zawsze możliwa.
Nie tylko podczas rajdów.
 
Obrazek użytkownika Katarzyna

Katarzyna
Dla zainteresowanych tematem; Live niepoprawnego radia pl: 16 kwietnia 2015 r. (czwartek) o godzinie 11.00 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie (sala B, pierwsze piętro) odbędzie się konferencja prasowa zwołana przez Wiktora Węgrzyna – Komandora Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego – z udziałem Grzegorza Brauna, niezależnego kandydata na urząd Prezydenta RP.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>