O żesz, ja cię Homole!

 |  Written by HdeS  |  10
Coś od pewnego czasu nie dawało mi spokoju. Już nie młodym jest, zdrowie nie to co kiedyś i na górskie wyprawy nie pozwala – generalnie rumakowanie się już chyba definitywnie skończyło . Ech… i cóż… Ale niepokój pozostał. …nie pójdę…góry…równość…nazwa… I nagle BING! O żesz, ja cię Homole! Byłem tam jako młodzieniec! I już wiem. O, geografio podstępna! Ta homofobiczna nazwa, na pozór niewinnego wąwozu (z wąwozami nigdy nic nie wiadomo) jest jak cierń na mapie Polski! Ba! Europy!! Ba! Ba!! Świata!!! Jest nienawistna, jątrząca i stygmatyzująca. Proszę sobie wyobrazić sytuację teoretyczną, ale możliwą. Oto po Wąwozie (tfu!) Homole spaceruje urlopujący się po spędzeniu za granicą świąt (sic!) bez choinki niejaki poseł Biedroń wraz z małż… swym…no, ten-tego…partnerem. I oto nagle poseł, na podstępnych Homologicznych (w sensie wąwozowych) kamieniach ślizga się, upada na pupę i go boli. Niby dobrze, wszak poseł publicznie opowiadał, że lubi jak go pupa boli, bo znaczy to, że fajnie było. Ale czy w tym wypadku też? Już widzę nagłówki w „Wysokich Obciachach” (dodatku do pewnej para-gazety) – „Homole nie tolerują gejów”, „Kościół Otwarty otwarcie potępia Homole” albo „Strzeżcie się Homoli”. W ramach rewanżu grupy kibolskie udzielają wsparcia Homolom paląc race i robiąc odpowiednie oprawy meczowe. Spirala się nakręca, w ramach protestu Magdalena Środa wyrywa resztki włosów skąd tylko się da, prof. Hartman pisze list do o.Rydzyka, reżyser Klapa robi o tym „szczukę” teatralną z D. Olbrychskim w roli głównej, a Donald Tusk zakłada kryzysową kurteczkę i wraz z ministrą Kozłowską-Rajewicz zaczynają jak zwykle apelować i namawiać. I tak sobie myślę:  ileż to jeszcze równie albo jeszcze bardziej okropnych nazw czyha w naszym kraju na awangardę Postępu?
5
5 (7)

10 Comments

Obrazek użytkownika tł

Jedynym usprawiedliwieniem tej niedopuszczalnej nazwy zaczerpniętej wprost z mowy nienawiści jest fakt, że znajduje się tam rezerwat ... przyrody ;-)!

Pozdrawiam
Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
rzeczywistości jest jakiekolwiek racjonalne usprawiedliwienie dla tak haniebnej, a dla wielu bolesnej, nazwy.
Nawet fakt, że ta nazwa funkcjonuje od jakiegoś czasu jest słabą obroną.
Ale co tam! Najważniejsze jest poczucie Homola!
Pozdrawiam
HdeS
Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
Oto kilka z brzegu: Gejo de los Reyes (Hiszpania), Gejo (Sint-Joris-Winge, Belgia) oraz coś co by zapewne zabiło Monikę Olejnik (dla niej jak zeznała w którejś "Korbce nad Ji" słowo "pederasta" jest słowem strasznym!) - Gejocho (Prefektura Aichi, Japonia).
Hańba im wszystkim! Hańba Światu!
Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Ruiny zamku zwanego Homole, Homola lub Homoli we wsi Zielone Ludowe pomiędzy Lewinem Kłodzkim i Dusznikami Zdrój stoją na szczycie zadrzewionego wzgórza Gomola o wysokości 733 m. Zamek wybudowany na planie nieregularnym miał niewielkie rozmiary. Do dzisiaj zachowała się tylko wysoka na ok. 7 m część wieży oraz w trzech miejscach resztki murów obwodowych. Widać że mury wieży były bardzo grube (ok. 3 m) a cała warownia trudna do zdobycia, bo wzgórze jest bardzo strome. Wieża rzekomo miała aż 30 m wysokości, ale wg mnie jest to jakaś pomyłka, jej obwód jest za mały na taką wysokość. Obok murów postawiono (dla turystów ?) niewielkie drewniane zadaszenie. Mimo, że okolica jest bardzo ładnie pofałdowana, to z góry widok jest raczej średni, a w lecie ze względu na drzewa nie widać chyba nic. Ładnie jest za to u podnóża Gomoli (po przeciwnej stronie niż biegnie szosa). Być może staw, który się tam znajduje jest pozostałością mokradeł otaczających niegdyś warownię.
Obrazek użytkownika krisp

krisp
Czyzbys tez pamietał filmik braci Czechów o rodzinie Homolków. To dopiero horror. CAŁA RODZINA! wink

Pozdrawiam

krisp

 
Obrazek użytkownika tł

Jasne, że pamiętam :-)! Tytuł polski to chyba "Straszne skutki awarii telewizora"?

Pozdrawiam
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
nie rozumiem Waszych objekcji. Homole się Wam nie podoba? A co ma być? Heterole?
Homole to porządna genderowska nazwa, ewentualnie pomaluje się ściany wąwozu na tęczowo i będzie słuszna wizytówka!
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
Sorry ale taka mam mentalność smiley W sumie Twój pomysł jest zacny, ale pozwolę sobie zaproponować, aby wszyscy byli zadowoleni (jak Równość to Równość!) połowa Wąwozu nosiła by nazwę Homole, a połowa (mniejsza oczywiście z powodu konieczności naprawienia krzywd doznanych i wyrządzonych) Heterole. A te smutne, buro-szare kamulce zaiste można by odpowiednio oświetlić, pomalować oraz tu i uwdzie stalową tęczę pierdyknąć. I jeszcze na wzór Gór Diamentowych, ku potomności, w skałach odpowiednie teksty powykuwać. A wszystko to żeby było miło, ładnie i żeby wszyscy czuli się dobrze. Oczywiście sfinansowanie pochodziłoby z grady, grantów i granatów ciotki Unii oraz od Hanny Gronkiewicz-Waltz, znanej miłośniczki tęcz i tęczaków.
Pozdrawiam

Więcej notek tego samego Autora:

=>>