PIS maszeruje na Zachód

 |  Written by karlin  |  0

Tabelka będzie na końcu. No bo wiadomo, sondaże:) Najpierw trochę wspomnień. Bo na Zachód rwie się także nasze wojsko, choć chyba nie do końca, wszyscy z "się rwących", wiedzą w jakim kierunku, a przede wsystkim, po co maszerują.

Rok temu, wspominając kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego, napisałem:

"Tak - najbardziej elitarne, grupujące najlepszych z najlepszych, świadomych tego, że jeśli będzie trzeba, pójdą w najgorsze miejsca, oddziały polskiej armii powinny nosić nazwy powstańczych batalionów, takie jak "Parasol" czy "Zośka".

I dobrze trafiłem, bo już rok temu się zaczęło, a w tym nabiera tempa.

Na zdjęciach - "Grom" podczas ostatnich ćwiczeń Szpicy NATO w Polsce, a poniżej Jednostka Wojskowych Komandosów z Lublińca.

"Grom" symbolu Polski Walczącej używa także w swoim filmie rekrutacyjnym, i to już od początku 2014 r., natomiast JWK w odniesieniu do swoich, poszczególnych Zespołów Bojowych wyraźnie wskazuje na to, jakie tradycje dziedziczą - Batalionów AK - "Parasol", "Zośka" czy "Miotła".

I mam tylko drobne pytanie - co w tym wszystkim, Panowie Wojskowi z Lublińca, mają w waszej jednostce robić tradycje Polskiego Samodzielnego Batalionu Specjalnego?

Jednostki powstałej w 1944 r. na wzór wojsk NKWD, która w czasie wojny zwalczała między innymi partyzantkę AK, a której tradycje przejął po wojnie, utworzony w 1961 r. 1 Batalion Szturmowy.

Ten z kolei przeszedł do historii jako "zdobywca" lotniska w Hradec Kralove w 1968 r. Potem skierowano go do, jak to ujęto, "uciszania" czechosłowackich radiostacji.  Na szczęście Czesi nie stawiali oporu, więc obeszło się - podobno - bez ofiar śmiertelnych. 

Ja wiem, że wszystko, co budzi strach u przeciwnika, jest w wojsku mile widziane, i że wedle niektórych przekazów, skrót nazwy Szare Szeregi był właśnie taki, jaki był, absolutnie nie przypadkowo, i miał się w czasie wojny właśnie tak kojarzyć, jak się kojarzył.

Ale "inwazja" na Czechosłowację jako powód do, nawet mrocznej, sławy? A tradycje ścigania po lasach AK mają może pomóc w wewnętrznej rywalizacji Zespołów Bojowych podczas ćwiczeń?

Skończcie z tym, i to jak najszybciej. 

image


image


A teraz mapka.


image


To jest wynik sondażu, przeprowadzonego dla Polska The Times, po kliknięciu w mapkę, widać wszystko wyraźniej.

Już tylko w zachodniopomorskiem trzyma platoformerski beton (Borne-Sulimowo?), bo nawet Pommernstellung jest bliski skruszenia. A chyba najbardziej szokuje wynik w opolskiem.

Dziś wypłynęła informacja, że niejaki Kuźniar skarżył się, iż TVN nie wpuszczono do szkoły, w której uczy żona prezydenta elekta. I ja bym bardzo chciał, żeby to była prawda, a nie nieporadne próby insynuowania nadciągających "prześladowań" przez kuźniaropodobnych. I żeby nikt się nie zaczynał "tłumaczyć".

Bo czas najwyższy, abyśmy, wszyscy, zaczęli się wreszcie zachowywać normalnie.

Czcić te tradycje, które pielęgnować należy, i chronić nasze dzieci od dilerów kłamstwa i wszelkich, wirtualnych oraz realnych, ale jednakowo zamieniających je w ćpuny, używek.

Img.: http://www.special-ops.pl/leksykon/id135,jednostka-wojskowa-grom   @kot

5
5 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>