Platforma w rui? Nie.

 |  Written by karlin  |  2

To nie jest twór zdolny do prokreacji. Rozmnaża i stara się przetrwać wyłącznie przez infekcję. Kłamstwa, nienawiści, krętactwa. Choć ostatnio te krętki coraz bledsze. A, jak powszechnie wiadomo, osłabione krętki to szczepionka.

No i - Chobielin, mamy problem.

Pierwszą rundą takich szczepień są opowieści o tym, jak to Prezydent jako poseł wykorzystywał uprawnienia posła. Zgodnie z prawem, no ale wykorzystywał. A przecież mógł z nich nie korzystać.

Niebawem chwiejący się już na nogach nieumarli zostaną zapewne porażeni infomacją, że Andrzej Duda nosi drogie garnitury. Nie ukradł, płaci z własnych pieniędzy, bo Komorowski wszystkie środki Kancelarii Prezydenta na ten rok zwinął, ale nosi. I to drogie. 

Nie tak jak Nasza Kochana Premiera, zakladająca dzianinowe insektycydy z GSu. Zwyczajne, ludzkie i tanie jak barszcz. Sosnowskiego. Nie mówiąc już o żonie Andrzeja Dudy i córce.

I w taki oto sposób, dawka po dawce, rozpocznie się kuracja odwykowa. Bo przecież te wszystkie brednie, sugerujące, że przywileje nie należą się nikomu, nawet jeśliby miały na przyklad ułatwić wykonywanie mandatu poselskiego, może i do kogoś trafią. Choć raczej na pewno nie do tych, którzy Dudę i PIS w tej chwili, w coraz większej liczbie popierają. Nie to, nie tak, za późno. Po prostu poprawią na chwilę samopoczucie ich zaciętych wrogów.

Ale do zdeklarowanego elektoratu PO trafi w najlepszym razie sugestia, że legalizm to zwykła nieuczciwość. Natomiast dla nich aprobata walki z jakimikolwiek przywilejami to początek czystego odwyku. Oczywiście, żadnych dobrych skutków od razu, leczenie będzie trwało, i to długo. Po drodze muszą być jeszcze tresura w legalizmie oraz zbiorowy, środowiskowy wór pokutny, i niejeden, niebezpieczny zakręt nas czeka, ale to już się zaczęło.

Zaskakujące, że zaczynają wlaściwie sami? Bo ja wiem? Powtarzające się w nieskończoność dawki trucizny, zwłaszcza niewielkie, potrafią albo zabić, albo ostatecznie na tę truciznę uodpornić.

No i przez przypadek(?) może się okazać, że z tą zdolnością do adaptacji, nawet w wypadku sztandarowego elektoratu III RP, nie jest tak źle, jakby się mogło wydawać.

Img.: http://losyziemi.pl/bakterie-potrafia-tworzyc-struktury-spoleczne-nowe-b... @kot

5
5 (2)

2 Comments

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Nie mogę pojąć jednej rzeczy. Jak to możliwe, że są ludzie, którzy analizują coś wyprodukowanego przez człowieka, który tych samych ludzi, którzy go słuchają, nazwał oficjalnie idiotami.
Jest to poza moimi zdolnościami postrzegania rzeczywistości.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>