Prawdziwa gra dopiero się rozpoczyna

 |  Written by karlin  |  14

To co się dzisiaj zdarzyło można porównać do wywolania zwarcia w głównym, belwederskim bezpieczniku, wybicia okna w zamku dyktatora, czy podrzucenia mu na stół ryby owiniętej w "Gazetę Wyborczą".

Natomiast od dzisiaj rozpoczyna się być może 14 najważniejszych dni dla Polski w ostatnich latach.

A potem, jak Bóg da, kilka coraz ważniejszych miesięcy i lat.

Bo pod tym żyrandolem można sobie spokojnie drzemać, doglądając od czasu do czasu realizacji interesów sponsorów, a można także wszystkie, tkwiące w nim żarówki, a jest ich sporo, skierować na wszelkie, ciemne interesy i persony, jakie od lat gnoją Polskę.

I oni o tym wiedzą.

A nam, nikomu z naszych nie wolno się tego przestraszyć, ani dać się sparaliżować.

Nawet, jeśli to będą głosy "rozsądku", w dodatku z tak zwanej, "naszej" strony.

Nie mówiąc już o rozniecanym, na szczęście nieskutecznie, parę miesięcy temu przez prof. Nowaka trendzie - "Jak najmniej Jarosława Kaczyńskiego", czyli próbie wymiany elementów nośnych w łodzi podczas przeprawy, na środku rzeki.

Nie wolno na przykład, co jest sprawą oczywistą, zlekceważyć Pawła Kukiza, ale przede wszystkim należy starannie i bardzo dogłębnie odczytać cele, odruchy, a nawet fiksacje i fobie, jego elektoratu.

Nie twierdzę, że ma on wiele wspólnego np. z elektoratem Stana Tymińskiego, ale absolutnie nie wolno go zostawić samopas i zadowolić się komplementowaniem serdecznie zaprzyjaźnionego z Grzegorzem Schetyną piosenkarza.

Co więcej, śmiertelnie niebezpieczne będzie "pozostawienie" go samemu sobie po ewentualnej wygranej Andrzeja Dudy w drugiej turze. Pod pretekstem, że skoro ci wyborcy wsparli Dudę, to są już "nasi" i nie ma co sobie nimi głowy zawracać.

Inni, organizując Kukizowi partię przed jesiennymi wyborami, z całą pewnością na takie "opuszczenie", prawdziwe czy przez nich jedynie sugerowane, będą bowiem wskazywali, starając się wybudować i utrzymać poczucie odrębności tego elektoratu.

Tym razem, jestem tego pewien, w kontrze do prezydenta Dudy. Bo PIS, bo parlamentarna kontrola. A szeregi tej, kukizowej partii zakwitną nam taką setką, trujących albo halucynogennych kwiatów, jakiej jeszcze Polska nie widziała.

Na umiejętną i bezwględną walkę o wyborców przede wszystkim właśnie z tą partią trzeba się szykować już teraz. Bo jeśli się komuś roi, że w przyszłym Sejmie to może być koalicjant PIS, powinien natychmiast zająć się hodowlą konopii na sznur wieńczący koniec jego politycznej kariery.

Nie mogę się bowiem oprzeć wrażeniu, że - pomijając samego Kukiza - w porównaniu do ludzi, jakich on zapewne wprowadzi do Sejmu, dawni koalicjanci PIS z LPR i Samoobrony to był kwiat polskiego parlamentaryzmu i intelektualna oraz patriotyczna elita polskiej sceny politycznej.

Którym błogosławieństwa udzieli sam, wyzywany w tym samym momencie przez Kukiza od najgorszych, Kuba Wojewódzki, z przygrywającym na mandolinie w tle Zbigniewem Hołdysem oraz obrazem zadumanego Bronisława Gieremka na ścianie.

Jeśli będzie ich dostatecznie dużo, ten spektakl zamieni się w może efektowny, barwny i hałaśliwy, ale uliczny pogrzeb Polski na nowoorleańską modłę.

5
5 (7)

14 Comments

Obrazek użytkownika fritz

fritz
III RP udalo sie w koncu zainstalowac partie umozliwiajaca dalsze jej dalsze trwania, Kukiza zastepujacego Palikota i skutecznie blokujacego zwyciestwo Polski, tzn. absolutna wygrana PiS.


Dzieki temu III RP bedzie trwac.
To co Kukiz o reformach opowiada jest totalnym idiotyzmem. Oznacza katastrofe. I wszyskto wskazuje na to, ze ten derwisz III RP wspierajacy PO i atakujacy jak wsciekle PiS znakomicie spelni powierzone mu zadanie. Jest agentura.

Kukiz juz powiedzial, ze na nikogo nie bedzie glosowac. Tym samym pokazal za jaka farse uwaza JOWy, ze sa dla niego tylko trickiem pozwalajacym mu postawic dowolne warunki zaporowe, wykluczajace koalicje z PiS.

Fundamentem JOW-ow jest glosowanie na lepszego kandydata. Kukiz uchylajac sie od glosowania mowi i pokazuje: tylko idiota moze brac ten belkot o JOW-ach powaznie,
I jak widac jest cala masa durni.
Oczywiscie media niezalezne  z zachwytem beda popierac partie Kukiza. Juz teraz ten trend widac. Zaremba wPolityce jest tego przykladem i wielu innych zachwycajacych sie patriotyzmem i swiezoscia Kukiza.
Co gorsza rowniez Duda popelnia blad zasadniczy Kukiza uwiarygadniajac glosno, mowiac o jego patriotyzmie. Duda powienien milczec zamiast porazke dla PiS przygotowywac.

Podobnie jak JK Tuska uwiarygadnia. Ostatni raz po rozpoczaciu wojny na Ukrainie czy tez sciskajac mu reke i zapewniajac ze go nie nienawidzi. Do tego momentu PiS wtedy prowadzil przez PO. A potym wystapieniu notowania PiS polecialy do piwnicy i do dzisiaj nie osiagnely poprzedniego poziomu. Dziekie naiwnej dobrodusznosci JK, samobojczej dobrodusznosci. I dokladnie taka sama zaczyna sie pokazywac u Dudy.

PS. Bardzo ciekawe o TV Republika i jej programie. A moze jest to PO prostu TW Republika?

PS Redakcjo, poinformujcie autora gniewko, ze blog&roll istnieje.
 
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
od 21.00 wieczór wyborczy w TV Republika i oczom nie wierzę - Kukuiz santo subito niemal. Na Niezależna.pl żaden mój krytyczny komentarz odnośnie Kukiza nie przeszedł! W 5 poście nawet dość nieładnie zwróciłem się do cenzora.
A tak bardzo poważnie - JOW-y w Polsce to zabetonowanie władzy PO na lata bo przecież oni przez tyle lat nakradli najwięcej. JOW-y to przecież wybory spośród oligarchów najprościej mówiąc.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
I trzeba zrobić wszystko, aby, nawet jeśli powstanie, miała jak najmniejszy elektorat. Wbrew pozorom, jest taka szansa. Ten elektorat, ktory moim zdaniem, w takich rozmiarach razcej do jesieni nie przetrwa, na pewno nie ma ochoty na kontynuację III RP. Choć nie za bardzo wie, na co ma naprawdę ochotę. Trzeba mu to zacząć cierpliwie tłumaczyć. Przestać komplementować Kukiza, a zacząć tych, którzy na niego głosowali. I zaprosić w odpowiednim momencie Kukiza, jego, tylko jego, do debaty z PIS na tematy nieco konkretniejsze od JOW. Może wystarczyć.
Obrazek użytkownika Rexar

Rexar
według mnie to zakamuflowany zdrajca grający na rzecz PO!
Obrazek użytkownika fritz

fritz
Partia powstanie.
Wiekszosc elektoratu Kukiza jest 100% przeciwko III RP. Tylko nie ma pojecia jak jest znowu zostanie oszukany  nabijany w butelke a nawet w cala flaszke, jezeli spojrzymy uwaznie na twarz Kukiza rzezbiona wodka.

Im wyjasniec zadania Kukiza, ze sa po prostu durniami umozliwiajacymi zwyciestwo i kontynuacje III RP jest praktycznie niemozliwe. Sa zbyt kiepsko wyksztalceni (reformy szkolnictwa PO), wiedza zbyt malo,  zeby do nich dotrzec. To by oznaczalo olbrzymie rozczarowanie.

Mozna najwyzej na PO wskazywac, jak byla nieprawdpodobnie radykalna, patriotyczna i konserwatywna, jak polskie interesy chcialo bronic i silne panstwo budowac.. i jak teraz widac, zadania i cele Tuska byly dokladnie odwrotne: Polske likwiadowac, przemysl zniszczyc, narod unicestwic.
Dokladnie to samo bedzie z Kukizem.
 
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Czyli zmianę systemu na mieszany, proporcjonalno-większościowy. To wytrąci Kukizowi część argumentów. Zaproponujmy jego wyborcom kompromis: niech 20% mandatów do Sejmu będzie z okregów jednomandatowych.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
dla ewentualnego rozpatrzenia tego wniosku. Od referendum nie będą w stanie uciec.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Jelenia pomścimy!!!

Pozdrawiam. smiley

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
to już jest mała zemsteczka, a za dwa tygodnie bedzie prawdziwa zemsta!!!!!
 
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
niedawno wróciłam z komisji. Nie było łatwo, ale udało się wymóc na komisji różne rzeczy i druga tura też będzie dobrze pilnowana.

Ważna jest teraz dalsza kampania. Zastanawiam się nad debatą. Rozmowa Komorowskiego z Rymanowskim pokazała jak ważnym tematem jest WSI. Ten temat koniecznie musi się na debacie pojawić, jest takim samograjem we wkurzaniu Komorowskiego laugh
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Bo Duda może zacząć wspominać, a poznał ją osobiście, gorączkowośc Komorowskiego w próbach dorwania się do Aneksu po jedynie medialnych doniesieniach o śmierci Prezydenta Kaczyńskiego. Nie wiem zresztą, czy sam Duda tego Aneksu nie czytał.

A generalnie, musi być nie tylko przygotowany na ataki ze strony Komorowskiego, bez najmniejzej taryfy ulgowej, wstydu czy zahamowań, ale przede wszystki musi mieć przygotowany plan ofensywny. Trzeba w trej debacie przejąć inicjatywę, gdyż wtedy Bronek gubi się totalnie i kompromituje koncertowo.
Obrazek użytkownika karlin

karlin

Oczywiście, chce wymusić na Kukizie deklarację, że żadnego Kaczyńskiego ani Macierewicza nie popiera, ani na sojusz z nimi się nie pisze. Tylko że w aktualnej sytuacji do elektoratu wokalisty dotrze jedno - Paweł robi to, co mu Michnik i Gazeta Wyborcza każą. Samozagłada planów mocnej partii w jesiennych wyborach.   
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Ja jednak mam przeczucie, że Kukiz jest OK. Poza tym taki bat nad działaczami PiSu też sie im nie zaszkodzi. Coby za bardzo w samozachwyt i lenistwo nie wpadli.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>