Przebrany za błazna na salonach wladzy

 |  Written by karlin  |  0

Od wczoraj hitem Internetu są, sportretowane przez zdjęcia i filmy, mordercze wysiłki Donalda Tuska, aby w trakcie przygotowań do zbiorowego portretu na szczycie NATO, ukryć w symulacji niewiedzy oraz błazeńskich wygłupów, skrajne przerażenie wyznaczonym mu na tym zdjęciu miejscu, obok Prezydenta Andrzeja Dudy. 

Można by wyrazić zdziwienie, bo nawet z punktu widzenia totalitarnej opozycji, tego typu zachowanie jest żenujące, a nawet przeciwskuteczne. Pozbawione charakterystycznej, samowspierającej w ich kręgu, knajackiej pewności siebie, jedynie deprymuje. I czyni tak ich pomnik dawnej chwały oraz archetyp ludzia na białym koniu. Czemuż?

Wyjaśnienie kliniczne.

To są ludzie(?), którzy przez co najmniej 8 lat nadużywali narkotyku nienawiści, i są w tej chwili od niego w takim stopniu uzależnieni, że gdy znajdą się w sytuacji "braku dostępu", no bo nie można na szczycie NATO publicznie wycedzić do Dudy np. - "Chcieć to ty se możesz", a potem szyderczo zarechotać, odczuwają i demonstrują klasyczne objawy odstawienia i głodu.

Zapomnijmy o tym, że dilerzy nigdy nie biorą. Nienawiść jest takim narkotykiem, że skuteczny diler musi w nią uwierzyć, a najlepsi są esencją nienawiści. Niektórzy - Stefan z Tworek - uciekają w obłęd. Ale nie każdemu jest to dane. I trzeba cierpieć.

Jestem przekonany, że to może sięgać nawet fizycznego bólu, narastającego w miarę zbliżania się do uśmiechniętego Prezydenta.

Poza tym chamstwo, jakim kiedyś raczono na przykład Lecha Kaczyńskiego, miało wsparcie w sprawowanej wtedy przez chamów władzy, a dzisiaj jej brak tylko ten fizyczny ból podwaja.

Nie ma się więc co dziwić grymasom Tuska i jego panicznej ucieczce przed bliskim sąsiedztwem Andrzeja Dudy. Zagoniony do kąta szczur zachowywał by się bardziej honorowo i odważnie, no ale nie każdego stać na bycie szczurem.

To są jednak jedynie wprawki, bo ja czekam, aż emerytowany Don zacznie uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. I mam nadzieję, że się doczekam.

5
5 (4)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>