Robi się bardzo ciekawie

 |  Written by karlin  |  17

"Pięciu Rosjan zatrzymano na południu Francji pod zarzutem planowania ataku terrorystycznego - oświadczyła francuska prokuratura. Zatrzymani to prawdopodobnie Czeczeni będący obywatelami Rosji."

Kilka dni wcześniej, samozwańczy gubernator "Noworosji" oświadczył, że dysponuje nagraniami, w których prezydent Czeczenii Kadyrow chwali się, że wynajął Algierczyków, którzy mieli dokonać zamachu na redakcję "Charlie Hebdo". To można było uznać za niewiele znaczące przechwałki, i próby zwrócenia na sibie uwagi, szamoczącego się z wewnetrzną opozycją szefa antyukraińskich separatystów.

Ale aresztowania, dokonane przez Francuzów mogą świadczyć o tym, że milion obywateli tego kraju, którzy nie tak dawno demonstrowało sprzeciw wobec terroru oraz poparcie dla "Charlie Hebdo", manifestowało również - samemu o tym nie wiedząc - na przykład protest wobec działań Rosji, dość powszechnie przecież posługującej się Czeczenami w swoim konflikcie z Ukrainą.

Czyżby komuś zależało na storpedowaniu poluzowania sankcji wobec Rosji, do czego miała by się szykować Unia pod egidą Francji i Niemiec? A może jest to element tych właśnie "negocjacji", mający osłabić pozycję i żądania Moskwy?

Niezależnie jednak od dalszych losów i konsekwencji wspomnianych na początku aresztowań, "odnalezienie" terrorystów o rosyjskim obywatelstwie na terytorium Francji to nie jest to samo, co ich aktywność na Ukrainie. Tego nie da się już zupełnie zapomnieć i zagadać.

Relacje Unia - Rosja wkraczają chyba w nowy, ciekawy i bardzo niepokojący etap.

Img.: http://www.telegraph.co.uk/news/politics/nick-clegg/10980250/MH17-Failin... @kot

5
5 (3)

17 Comments

Obrazek użytkownika Hun

Hun
A taki fajne zdjęcie znalazłem, ubiegłaś mnie o kilkadziesiąt sekund... wink


Rosjanie mają wielkie tradycje w ekpsorcie wszelkich zadym. Kiedyś zajmowali sie tym opisywani przez Suworowa sportowcy, handlowcy, ludzie z Aerofłotu. Teraz jest łatwiej...frown
Pzdr,
Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
Twoje zdjęcie jest ciekawsze. Zamień, mnie nic nie ubędzie, nie mam praw autorskich wink
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Kiedyś, to terroryści mieszkali sobie w hotelu "Victoria", w którego knajpie likwidował ich Mosad, szkolili się w polskich szkołach MSW itd. Ze "spadku" po tym wszystkim, bo rzecz dotyczyła wszystkich, tzw. demoludów, obficie korzysta FSB, a m.in. Francuzi o tym wiedzą, tylko pytanie brzmi - czemu akurat teraz to tak demonstracyjnie wywlekają na wierzch?

Czy jest to odprysk wewnątrzrosyjskiej walki z Putinem? Możliwe. W tym ujęciu "Kadyrow", jako główny winowajca, byłby ruchem ze strony Władimira.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
"W tym ujęciu "Kadyrow", jako główny winowajca, byłby ruchem ze strony Władimira."

A mnie się wydaje odwrotnie. Kadyrow zapewne wie skąd wiatr wieje, Zwiąże się z silniejszymi. Kto wie czy szala nie przechyla się przeciwko Putinowi .Tak bym to widział.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Nie wiem czy to nie jest gra jednych Rosjan przeciwko drugim. Czyli gra na pozbycie sie Putina.
Obrazek użytkownika Hun

Hun
Fakt, należałoby i to chyba mieć na względzie... Oprócz tego, stawiałbym raczej na to "utwardzenie" Europy względem Rosji.
A z drugiej strony, czyż nie "dziwnie" czyta się o Czeczeńcach na ruskiej służbie? Po tych rzeziach, które im urządzili? Jakbym +/- czytał o Polakach z Gestapo itp...

Pzdr, Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Rosyjscy Czeczeni walczą o zaostrzenie kursu wobec Rosji? Jakoś nie chce mi się wierzyć. A co do samych Czeczenów w służbie okupanta - To to samo co Kozacy po zlikwidowaniu Siczy :)
Obrazek użytkownika Waldemar Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz
...ale po co wobec tego zapraszali do Paryża Ławrowa? Czy Francuzi wszystkiego dowiadują się ex post? Zważywszy że od dziś można kupić w Polsce za niemal 40 PLN szmatławca Lolek H., to jednak chyba matecznik sprawy kryje się gdzie indziej. Choć niewykluczone, że cwane gapy próbują na obrzeżach tamtej sprawy ugrać jeszcze to i owo na Ukrainie. 

PS Szkoda, że link nie działa.
 

Waldemar Żyszkiewicz

Obrazek użytkownika Tomasz A S

Tomasz A S
Defence.24 Piotr Maciążek pisze o tym problemie tak:
zamach na Charlie Chebdo i inne akty terroru islamskiego na obszarze UE są bardzo korzystne dla Rosji ponieważ odciągają uwagę Zachodu od problemów ukraińskich i mogą spowodować, że Francja (a także inne kraje NATO) będą chciały wciągnąć Moskwę do koalicji przeciw dżihadystom. Obecnie relacje na linii Pakt Północnoatlantycki-Federacja Rosyjska pozostają zamrożone.
Obrazek użytkownika polfic

polfic
Gdyby tak było, to by żadnego śladu rosyjskiego nie udało by się znaleźć. Co by nie mówic w takich sprawach są profesjonalistami.
Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
nie trzyma. Czeczen Kadyrow rzekomo wynajmuje Algierczyków (urodzonych w Paryżu), potem zatrzymują Czeczenów, ani słowa o tym, że pięciu Czeczenów miało cokolwiek wspólnego z atakiem na szmatławca. Gwoli przypomnienia - zamachowcy z Bostonu, też byłi Czeczenami. Wszystkich ich łączy działalność na Bliskim Wschodzie i ISIS. Czyżby odbywało sie teraz mylenie śladów? 

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Może ma się "kupy nie trzymać"?

A w ujawnieniu przez francuska prokurature aktu zatrzymania nie chodzi o "Ch H", tylko o to że "terroryści" i "rosyjscy".
Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
skoro - jak rozumiem - nic nie zdążyli zrobić? I czemu o tych dwóch braciach urodzonych w Paryżu, z francuskim obywatelstwem nie mówiono, że sa terrorystami francuskimi? Takiego np. tytułu nie widziałem "Francuscy terroryści zabijają pracowników zydowskiego szmatławca". Bracia Wachowscy, prorocy współczesnego świata...

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
No dobra. Wystarczy przecież, że gromadzili materiały wybuchowe i coś, na co są dowody, planowali. Raczej pewnie nie chodziło o fedrunek we francuskich bieda-szybach. .
Obrazek użytkownika Waldemar Żyszkiewicz

Waldemar Żyszkiewicz
...a ten wiceszef policji z Limoges? Też wpadł na czeczeński ślad?

Waldemar Żyszkiewicz

Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
czemu nazywają Czeczenów Rosjanami, a Francuzów dzihadystami, islamistami lub terrorystami? Bo ktoś uprawia medialną ściemę. O tym, że to nie był lont tylko sznur do bielizny, a rzekome laski dynamitu okazały się parówkami z wymion krowich kupionymi w "Biedronce" już nie napiszą.
W szeregach armii ISIS walczy kilka tysięcy Czeczenów. Jakie płyną z tego wnioski? Wedle dzisiejszych doniesień są tam też Polacy. O czym to świadczy?

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Jedno tylko jest smutne. Że naród, który tyle wycierpiał dla naszej wygody i świętego spokoju, obrywa teraz za nieswoje winy po raz drugi. Mam na myśli Czeczenów.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>