Ryszard Rwie Serce

 |  Written by Everyman  |  9

O ile pozycja lidera PO, z którego były lider skutecznie zrobił Shreka nie budzi niepokoju u zwolenników prawicy, do których niezmiennie się zaliczam, o tyle 20% popularność Nowoczesnej, której lider, co wywiad, co wypowiedź dla mediów, nieuchronnie się zbliża do poziomu dyżurnego Jasia Fasoli polskiej polityki – musi zastanawiać.

Jakieś 8-10% to zapewne skutek wrodzonej przekory Polaków, którzy każdego trefnisia gotowi promować dla jaj, dla tzw beki, a casus Kononowicza jest najlepszym przykładem. To jednak nie tłumaczy wysokiego miejsca w sondażach partyjki, której szef się wznosi co najwyżej do poziomu sprzedawcy drogich odkurzaczy.

Jakimś wytłumaczeniem może być działalność „aniołków Ryszarda Petru”, posłanki Gasiuk-Pihowicz, posłanki Katarzyny Lubnauer, czy mojej ulubionej posłanki, pani Scheuring-Wielgus, której udało się w końcu zlokalizować w Sejmie marszałka Terleckiego.

Wszystkie panie, zgodnie z linią partyjki aspirującej do miana ważnej partii opozycyjnej, wychodzą naprzeciw wszystkim tym, których metody PO zapożyczone od Targowicy żenują, a którzy jakimś cudem chcieliby zachować cnotę. Głoszą one – od niedawna zresztą – że ich guru nic nie ma wspólnego z donoszeniem na Polskę, że on i one też polskie sprawy wolą załatwiać w Polsce.

Tak? Czyżby?

Tak łatwo nie będzie. Choćbym miał się stać nudziarzem, będę przypominał, że Petru i Verhofstadt , to starzy kumple, którzy o polskich sprawach lubią sobie pogwarzyć za naszymi plecami, a ilość choćby twitterowych wpisów spijających sobie z dzióbków obu dżentelmanów powoduje mdłości.

To przecież nie kto inny, niż Guy Verhofstadt mianował Rysia liderem opozycji , zanim sam zainteresowany zdołał to powtórzyć ku uciesze Polaków. Ciekawe jaki to tytuł chowa w zanadrzu dla „wielkiego przyjaciela Polski”, zwolennika Stanów Zjednoczonych Europy, jego równie wielki przyjaciel – nasz niezastąpiony Ryszard, cwałujący na swym Rubikoniu?

Co by nie mówić, te kilkanaście procent w sondażach ma swoją wymowę. Z pewnością ma, ale jaką? Wszystkim sierotom po PO warto uświadomić, że lokując nadzieje w Nowoczesnej skłaniają się do poparcia jednej wielkiej ściemy. Oto partyjka, która głosi się partią, naprędce pompowana jak materac dmuchany by chronić spadające tyłki kolesiów z Platformy, czyhająca na naiwnych gotowych uwierzyć w jej niezależność od brukselskich cwaniaków to przecież parodia godna sceny.

No właśnie. Jest taka sztuka z początku XVII wieku pod wymownym tytułem „Rycerz Płonącego Tłuczka”. Tam, w finale, główny bohater z czołem przebitym strzałą umiera prawie przez cały ostatni akt. Boki zrywać!

Nasz bohater dopiero co wstąpił na scenę. Czoło zmarszył, rozpoczął monolog, parę razy zamachnął się tłuczkiem i proszę - efekt taki sam!

5
5 (5)

9 Comments

Obrazek użytkownika tł

Oj nieładnie, nieładnie! Czyżbyś sugerował, że związek Ryszarda i Guy`em ma charakter podobny do związku jego angielskiego imiennika z Filipem II Augustem ;-)?
Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
Spoiwem onej pulpy jest nienawiść do Kaczyńskiego. Nienawiść najczystsza z najczystszych - 100%, próba 1000, na której nic się da zbudować. Dlatego oni już sami nie wiedzą kto jest kto, Schetru czy Petryna, Grzesiek czy Rysiek, Śledzińska czy Katarsińska, Gasiuk czy Pihowicz, kawa czy herbata, przód czy tył, winien czy ma. To się już rozleciało.
Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
sądzisz, że Ryś zdołałby sprzedać cokolwiek, komukolwiek?
Wody na pustyni nie udałoby mu się opchnąć, a co dopiero drogi odkurzacz...
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika HdeS

HdeS
Kocie! Richi wszystko opchnie! Gdy trzeba to kredyt - wyciąga kredytomat! Woda - proszę bardzo! Oto wodomat! Odkurzacz? Nic prostszego - odkurzaczomat. Richi ma wszystko, Richi umie wszystko! Richi jest Nowoczesny! I kropka!

Więcej notek tego samego Autora:

=>>