Stagnacja na arenie

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Nie ma sensu analizować działań PiS bo jego notowania zależą obecnie od działań opozycji. Gdyby opozycja miała trochę rozumu to Kaczor już dawno nie miałby żadnych notowań. Ale jest jak jest i ma tyle, co tamci wszyscy razem. I czyja to wina?

Nie jest też tak, że Kaczor kieruje sam wszystkim, bo jest on jeden i jest go za mało do wszystkiego. Poza Kaczorem są tam tez ziobryści i to oni dokazują, miotając się jak pijane dzieci we mgle. Afera nagrodowa, nowelizacja IPN i coś tam jeszcze to ich wkład. Oni chyba na prawdę nie potrafią przewidzieć skutków własnych działań, szczególnie skutków ubocznych. Furia przy okazji ustawy o IPN jest tu znamienna. Z drugiej strony to nie ziobryści podnoszą podatki i wprowadzają nowe, tylko premier Mazowiecki. Jak już pisałem mniemam, ze negatywne skutki obecnych działań objawią się w następnej kadencji. Śmieci jakiś ponoć nawwozili. Nie chce mi się pisać po raz kolejny, czemu takie rewelacje nie mają  wpływu na owe notowania; nie ma spójnego obrazu Kaczora. Raz jest on Hitlerem, Stalinem, Pol Potem i teraz jest gorzej niż w Generalnym Gubernatorstwie. A zaraz potem mamy informację o śmieciach. Przy Pol-Pocie śmieci to pikuś. Problem z trywializacją jest taki:

Jeśli ktoś pożyczy od Ciebie dychę i nie odda to jest to incydent przykry i godzien napiętnowania. Ale jeśli zaczniesz opowiadać, że nieoddanie dychy to coś jak mord i zamordował Cię nie oddając 10 zł osiągniesz efekty odwrotne. Jeśli faktycznie zacznie Cię mordować to nie jesteś w stanie jakoś mocniej protestować, bo doszedłeś już do końca skali przy dysze. Dalej: oczekiwanie jest takie, że nieoddanie kaski ludzie będą traktować jak mord a rzeczywistość jest odwrotna: mord zaczyna być traktowany jak nieoddanie piniondza. I jak ktoś Cię wykończy to z taką reakcją się spotka, jakby dychy nie oddał.

Taka jest mniej-więcej przyczyna obecnych niepowodzeń opozycji. Wbrew pozorom elektorat nie lubi histerii i nie lubi pajacowania, o czym przekonał się Ruch Palikota i sam Palikot dodatkowo windując Kaczora. Bajkę o pasterzu i wilkach totalniactwo powinno sobie przyswoić. Nie robiąc siary przynajmniej  nie tworzyliby szumu informacyjnego przykrywającego wyskoki kaczystów. Geniusz kaczofobicznej bezmyśli politycznej Borusewicz marszałek wygraża: PiS nie słucha opozycji, jak śmie! Akurat teraz sobie przypomniał, że reżim się ma opozycji słuchać. A za Tuska nie trzeba było. No jakie zmiany gwałtowne w podejściu zaszły. Nie poznaje. Jakby za Tuska słuchali się Kaczora to teraz by mieli moralny tytuł do upominania się. A tak to ni mają. Tak się was Kaczor posłucha jak wy się go słuchaliście. Nic dziwnego że Komorowski przekimał te wynurzenia. Nie moja wina, że Ewangelii nie znają i zasada "jaka miarą mierzycie taką wam odmierzą" jest im obca. Jakby czytali Ewangelię a nie Lenina to by wiedzieli.

Jesli ruchawka ma wyjść nieudana i śmieszna to lepiej jej nie robić w ogóle. Tak to jakaś garstka pokrzykuje co legitymizuje działania PiS. Proste? proste. Ciamajdan nic ich nie nauczył. Ludzie mają gdzieś wynoszenie Frasyniuka i niedole prezes Gersdorf. Społeczeństwo nie wychodzi protestować co oznacza wyrażenie aprobaty dla działań PiS. No może nie aprobaty ale obojętność jest, czyli akceptacja. A nawet jak nie akceptacja to przyzwolenie.

II
Ponoć Kaczyński zapowiedział Prezydenta Dudę jako kandydata w następnych wyborach. I słusznie: może i tam coś zawetował ale ile podpisał! Tu duży plus dla PiS ale tylko jeden.

 

 

 

https://youtu.be/QFFykQIrPCk

Są jeszcze jakieś inne plusy? Stracili wsparcie aktywnych w sieci zwolenników Antoniego Macierewicza, co może mieć wpływ na kampanie. Stracili wsparcie prolajferów. Zamek ich za to trochę podbuduje i kimający Komorowski.

III

Jak wiecie arena polityczna u nas wygląda tak: Jest obóz niepodległościowy i obóz podległościowy. Obóz podległościowy dzieli się na lewicę i centrum a obóz niepodległościowy na prawicę , centrum i lewicę. Podległościowość kłóci się z prawicowością dlatego próby stworzenia prawicy podległosciowej kończą się karykaturą. Lewicą obozu niepodległościowego jest zaś PiS, który wciela w życie lewackie oszołomstwo jak wykończenie hodowli futerkowych. Walka polityczna się toczy wewnątrz owych obozów i między obozami. Dlatego czasopismo Do Rzeczy ma linię wyraźnie opozycyjną wobec PiSu ale popiera go na gruncie niepodległościowości. PiS nazywając się prawicą jest niepoważny. Pora zająć się rozwojem prawicy niepodległościowej, która się upasie na absurdalnych pomysłach kaczystów i na następne wybory będzie jak znalazł.

Wbrew pozorom mamy stagnację na arenie politycznej. Ci się miotają po staremu a tamci to punktują. Weźmy Trzaskowskiego. Jak to udawało, że Czaskowskim jest. Że z krakowa, że to , że sio. A teraz Komorowskiego odtwarza. Czy tam nikt nie myśl? Słaba strona ławeczki jest taka, że nikt nie chce przychodzić i to było do przewidzenia. Nie zamierzam zatem pisać nic nowego, zanim na arenie się coś nie zmieni. Krótkie notki "bez zmian" i "nic nowego".  Pozostaje kwestia zaskakująca taka: czemu Unia Europejska jest po ich stronie? Przyczyn jest kilka a pierwsza jest głupota. Tym zagadnieniem wypada się zająć.

PS: Pelikany nie muszą protestować przeciw zamkowi bo z zasady nie protestują przeciwko takim rzeczom. Co innego ekoterror. Ci to protestują przeciw wszystkiemu bez różnicy: legalne czy nie.  I przeciw zamkowi powodującemu likwidację jakiejś Stacji Wilka czy czegoś powinni się zakwikiwać. Czemuś nie chcą..

 

5
5 (3)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>