Stugębna Plotka Stugłowej Stonogi

 |  Written by karlin  |  20

Wersja, jak ongiś kiełbasa, zwyczajna.

Przyszedł Ziutek, zobaczył, że papierów nikt nie pilnuje, bo trwa kłótnia, w której jedni chcą je spalić, a drudzy wciąż się zastanawiają, co na nich mogą ugrać. Papiery zabrał, zaniósl tam, gdzie mu najwięcej za nie dali i git.

Wersja złowieszcza.

Trwa kontrolowane wysadzanie zaworów dennych, bo trzymający palce na czerwonych guzikach siedzą już bezpiecznie w szalupach. Ratowaniem i zabezpieczeniem wraku zajmą się ci co zawsze i tak, jak zawsze. Czarne okulary w garderobie TVP już czekają.

Wersja niesiołowska.

Każdy naciska pierwszy czerwony guzik, na jaki natrafi. W powietrzu latają szczątki mężów oraz żon stanu. Nad wszystkim unosi się atmosfera pełnych spodni oraz widmo pustych kieszeni. Wystarczy na jesieni odciąć prąd i zarządzić cztero, ośmioletnią kwarantannę, a kolejki na kuracje i terapie sięgną Wysp Kurylskich.

Wersja pragmatycznie sceptyczna.

Skoro tajne akta tajnych śledztw fruwają w Internecie, to czego tu się bać? Wolność jak w więzieniu, z którego uciekli wszyscy strażnicy. Obyśmy się tylko wzajemnie nie zaczęli wyżynać. Bo prawdziwi strażnicy siedzą, poprzebierani, między nami i już ślą swoje CV na grypsach, gdzie się tylko da. Oni nigdzie nie uciekną, bo bez nas są nikim.

ilustracja z:http://www.bajki.com/zagadki/images/stonoga1.gif
Hun

5
5 (4)

20 Comments

Obrazek użytkownika karlin

karlin
tupiąc setką podkutych butów, aż echo niesie.

Pani Renata Mazur – rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga nabyła działkę budowlana od znanego bandziora wołomińskiego. Nabyła ją za 30 tysięcy złotych, a sprzedała za kilka milionów. Pan Safanow to nikt inny, jak podejrzany w sprawach, w których pani prokurator sama oskarżała

— stwierdził Stonoga w programie „Raport” na antenie Superstacji.


Rzut cegłą we właściwym kierunku. Prokuratura na tej dzielnicy to chyba najgorsza mendownia w Polsce, już nie rozgrzana, ale rozgotowana na bagno.

Nawiasem, kto nawięcej zyska, a może po prostu kto ma zyskać, na tej, "internetowej rewolucji"?
Obrazek użytkownika max

max
O, coraz fajniej.
Może coś dotrze do kolejnych kilku milionów Polaków?

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Czy przypadkiem już wkrótce nie zobaczymy, na jakimś wiecu, Stonogi z Kukizem, współnie wznoszących splecione ręce w geście triumfalnej jedności.

Bo problem polega na tym, że Kaczyński jest zbyt doświadczonym politykiem, żeby coś takiego zaryzykować, a Kukiz dobrze wie, że jemu, w przeciwieństwei do Jarosława, System i media taki gest darują.
Obrazek użytkownika max

max
Jak dosłuchasz do końca Stonogę z mojego linki usłyszysz, że sam deklaruje chęć "dogadania się z Pawłem". Ba, partię chce robić i program jakiś tam ma...
Jak się przemieszczę do domu, znajdę link, teraz muszę uciekać.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Dodając do tego dawno nie widzianego Dukaczewskiego w TVPInfo, zaczyna się robić bardzo nieciekawie.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
No właśnie Dukaczewski w TVP, nerwowa narada u Kopacz, wzmożony ruch i publikacja nowych materiałów w internecie.
Coś się kroi... coś dużego.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Może to?. Nawet z tekstu niewiele trzeba zmieniać:


Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią.Dorobek wielu pokoleń, wzniesiony z popiołów polski dom ulega ruinie. Struktury państwa przestają działać. Gasnącej gospodarce zadawane są codziennie nowe ciosy. Warunki życia przytłaczają ludzi coraz większym ciężarem. Przez każdy zakład pracy, przez wiele polskich domów, przebiegają linie bolesnych podziałów. Atmosfera niekończących się konfliktów, nieporozumień, nienawiści - sieje spustoszenie psychiczne, kaleczy tradycje tolerancji. Strajki, gotowość strajkowa, akcje protestacyjne stały się normą. Wciąga się do nich nawet szkolną młodzież. Wczoraj wieczorem wiele budynków publicznych było okupowanych. Padają wezwania do fizycznej rozprawy z "czerwonymi", z ludźmi o odmiennych poglądach. Mnożą się wypadki terroru, pogróżek i samosądów moralnych, a także bezpośredniej przemocy.

Szeroko rozlewa się po kraju fala zuchwałych przestępstw, napadów i włamań. Rosną milionowe fortuny rekinów podziemia gospodarczego. Chaos i demoralizacja przybrały rozmiary klęski. Naród osiągnął granice wytrzymałości psychicznej. Wielu ludzi ogarnia rozpacz. Już nie dni, lecz godziny przybliżają ogólnonarodową katastrofę. Uczciwość wymaga, aby postawić pytanie: Czy musiało do tego dojść? Obejmując urząd prezesa Rady Ministrów wierzyłem, że potrafimy się podźwignąć. Czy zrobiliśmy więc wszystko, aby zatrzymać spiralę kryzysu?
Obrazek użytkownika karlin

karlin
Dajcie spokój. Czy ktoś może sobie wyobrazić Kopacz w ciemnych okularach? Zabiła by się na schodach. A Bronek? Ten by pewnie ogłosił stan tymiński.  
Obrazek użytkownika max

max
Po Kukizie i Petru, Stonoga.
No, ale temu ostatniemu ewidentnie ktoś "dał cynk".
Trzeba zadbać, żeby PO już z tego szamba nie wylazła, to akurat na pewno jest w interesie wszystkich. Nagłaśniać.
A co do reszty - zobaczymy, jak się sprawy rozwiną. Mam wrażenie, że już niedługo zobaczymy.

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika Hun

Hun
...o ile dobrze rozczytałem "pasek" w TV, przechodząc z ogrodu do mojego smietnika, znaczy, eee, gabinetu... ;P

Mniemam, że gośc jest ogarnięty i ma kasę, żeby kupić sobie pilnowanie...

Pzdr, Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
"..Suma zdarzeń ostatnich miesięcy pozwala mi jednak złożyć jasne, przejrzyste i czytelne oświadczenie publiczne, iż oto powstaje Stonoga Partia Polska. Jej Członkiem nie może być nikt, kto kiedykolwiek był Posłem na Sejm R.P. lub Senatorem.
Zapraszam do współpracy.
Za kilkanaście dni ogłosze harmonogram naszych spotkań na terenie całej Polski.
Teraz czekam na Pawła i w taki czy inny sposób ruszamy razem"
Ruszają razem noga w nogę...

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika Hun

Hun
...bo żadnego ciekawszego nie było, a w robocie dziś tempo iście przodownicze miałem... ale też widać, że siły mordoru nie obcyndalają się, ani nie zasypiają gruszek... mam jednakże nadzieję, że Stonoga rzeczywiście dysponuje tzw. "rozproszoną bazą danych"... piątek blisko, a szkoda by było chłopa... a najgorsze jest to, że to wcale nie jest żart...

Pzdr, Hun

"...And what do you burn, apart from witches?   - More witches!..."
Obrazek użytkownika Traube

Traube
Ciekawe, czy ci prokuratorzy zdają sobie sprawę z istnienia dropboxa, icloud, amazon cloud i całej masy podobnych im "chmurek" sprawiających, że w domu nie trzeba przechowywać papierowych kopii.

Mnie zawsze irytowało używanie określenia "taśmy" w odniesieniu do nagrań z tych podsłuchów u Sowy (aż dziw, że to to nie bankrutuje po takiej kompromitacji !), bo mam poważne obawy, że polscy politycy i wielu dziennikarzy naprawdę myśli, że to były taśmy.
 
Obrazek użytkownika Jonathan

Jonathan
Marki ORWO, nagrywane na czterościeżkowym magnetofonie szpulowym ZK 147. Musi być 147 bo drewnopodobna obudowa pozwala go zamaskować jako stolik.

Be careful what you wish for, cause it may come true.
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Nie publikuj takich zdjęć w internecie, bo Wojtyniuk Cię zaaresztuje za publikowanie nowoczesnego sprzętu, którym to właśnie posługują się "polskie" służby.wink
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>