Technikalia ponownie

 |  Written by Max  |  4
Szanowi Blogerzy, Komentatorzy i Czytelnicy.

Zostaliśmy właśnie poinformowani przez naszego hosta - firmę wynajmującą nam serwer - o planowanych przez nich pracach nad modyfikacją infrastruktury sieciowej. Przyszły tydzień. Z góry uspokajam, nie będzie przerw w działaniu portalu. :) Ale możemy mieć do czynienia z chwilowymi spadkami wydajności, rzędu 10-20%. Tak oceniam. Będzie się czasem wolniej "otwierać", mówiąc po ludzku.

Najprawdpodobniej dmucham na zimne pisząc tę notkę, jest wielka szansa, że nikt by nic nie zauważył. Ale, że "sztuka wymaga", więc gdyby zdarzyło się ze coś "zamuliło", względnie podstrona wymagała odświeżenia - to już wiecie, co jest przyczyną.
Cała operacja odbywa się "ponad nami", jest przeprowadzana przez firmę, która obsługuje setki klientów (przy okazji i nas) - tak więc jest spora szansa, że się postarają. ;)

Ale że oni byli "fair" - wobec nas, klientów - uprzedzając (a mogli nic nie powiedzieć), tak i my dajemy, na wszelki wypadek, znać.

pozdrawiam

PS. Zamierzam dotrzymać obietnicy, którą złożyłem Wam przy okazji grudniowo-styczniowych bojów i horrorów. Przez najbliższy rok (co najmniej)  mamy spokój i nic nagle działać nie przestanie. :)
5
5 (4)

4 Comments

Obrazek użytkownika polfic

polfic
łeeeee ....
Jak są problemy, zawsze się coś ciekawego dzieje. A tak .....
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Ostatnie "problemy" prawie przyprawiły mnie o "zawał serca".  Uwierz mi, że były to dramatyczne chwile, w czasie których co parę słów padały rynsztokowe wyrazy i złorzeczenia.
Mnie się robi zimno na wspomnienie ostatniego "padu".
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika polfic

polfic
Domyślam się. Już raz tu kiedyś kląłem i oskarżyłem Gospodarzy o wywalenie mnie, jak swego czasu pojawił się komunikat "Nie masz uprawnień do korzystania z serwisu" laugh.
Ale ja patrze na to inaczej. Przed ostatnimi świętami rozmawiałem z jedną osobą. Wspominała, że kiedyś, dawno temu, miała choinkę, która zaraz po Wigilii staciła igły i taka była całe święta. Ja tej osobie na to: Prosze zwrócić uwagę, że najbardziej wspomina się tę felerną choinkę, wszyskie inne, dobre już nie laugh.
Obrazek użytkownika Max

Max
Za mój komentarz niech wystarczy to: czasem pewnym wyzwaniem jest wyjaśnienie niewtajemniczonym (czyli laikom) na czym problem polega. A jak wygląda sytuacja z szukaniem rozwiązań takiego problemu - pozostawiam Waszej wyobraźni. :)

Tym razem uprzedziliśmy, na bardzo wszelki wypadek, gdyby zdarzyło się, że coś tam czasem wolniej się będzie otwierać.

pozdrawiam :)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>