Trudny dzień po Sylwestrze

 |  Written by Everyman  |  7

No i stało się! Nie dla wszystkich starczyło soku z kiszonych ogórków. Szef radiowej jedynki, Kamil Dąbrowa, ogłosił, że z uwagi na „zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach” I program PR będzie emitował w każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z Odą do Radości czyli nieoficjalnym hymnem UE.

Stan w jakim pan Karol Dąbrowa znajduje się po Sylwestrze mało mnie obchodzi, tym bardziej jak cierpi lider KOD, który pośpieszył ze wsparciem. Bardziej mnie martwi jak czują się miliony Polaków, dla których ta akcja w obronie zagrożonych stołków jest niesłychaną hucpą i szarganiem najdroższych symboli.

Ja czuję się podle.

Człowiek, który setki razy dawał przykład, że dla niego pluralizm i obiektywność opinii jest tylko marnym żartem uznał, że oto publiczne radio to prywatny folwark, w którym może sobie pozwalać na wszystko „tak długo jak to będzie możliwe”.

Mam nadzieję, że jednak nie długo. Gdybym choć przez chwilę miał jednak wątpliwość, że to on właśnie, jakimś cudem, dalej będzie gwarantem „pluralizmu” jaki nam serwował – wolałbym jednak jedynki nie słuchać tak długo jak to będzie konieczne.

Albo nie. To przecież, nie tylko jego radio. Hymn też, więc proponuję kompromis:

Puszczajcie sobie jeszcze jakiś czas ten hymn do woli.

Pod jednym warunkiem: ten wasz niech będzie - dla odróżnienia - pieśnią w niezapomnianym wykonaniu Edyty Górniak.


ilustracja z:http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36157/dabrowa_kamil_pap.jpeg
Hun

5
5 (4)

7 Comments

Obrazek użytkownika krisp

krisp
Całe rozgwieżdżone niebo za Edytkę Górniak. To wykonanie należy przypominać co jakiś czas, żeby młodzież urodzona po wiekopomnych mistrzostwach świata w piłce kopanej w Korei, też poczuła tego "ducha". devil

Pozdrawiam noworocznie

krisp
Obrazek użytkownika Everyman

Everyman
Ty też? A ja myślałem, ze w moim przypadku to tylko niestrawność ... :)))

Pozdrawiam
Obrazek użytkownika Everyman

Everyman
Czy ja bardzo się mylę, myśląc, że jak Edytka czuła się uprawniona do molestowania naszego hymnu, tak ci panowie przypisują sobie prawo do ujeżdżania publicznego radia jak łysą kobyłę?

Z Nowym Rokiem!
Pozdrawiam
 
Obrazek użytkownika Danz

Danz
Masz absolutną rację, pani Górniak ze swoją adaptacją polskiego hymnu, wpasowuje się w ten cały medialny zgiełk serwowany nam przez propagandzistów i polityków. Dziennikarzy wśród nich nie ma, bo zostali zwolnieni 7-8 lat temu.
Tak na marginesie odniosę się do zachowania pana Lisa, ikony dziennikarskiej "czeciej erpe".
Nie rozumiem co myślał w swojej główce pan Lis, kiedy wykrzykiwał hasła KOD-u na manifestacji w Warszawie.  Albo mu się kompletnie pomyliła rola propagandzisty-trybuna ludowego z "obiektywnym dziennikarzem" (za pieniądze wszystkich podatników), albo kompletnie oszalał pod wpływem histerii, którą sam tworzy.
Reasumując, jeśli pan Lis, pan Dąbrowa, Kraśko, itd. chcą się bawić w politykę, to proszę bardzo, ale nie za nasze pieniądze i nie na sprzęcie publicznym.
To nie są standarty białoruskie, ale latynowskie i afrykańskie.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Obrazek użytkownika Danz

Danz
Doskonałe!
Przesyłam dalej znajomym.
Pozdrawiam.

Cytat:
Jeśli będziecie żądać tylko posłuszeństwa, to zgromadzicie wokół siebie samych durniów. 
Empedokles

Więcej notek tego samego Autora:

=>>