"Wódz" z pieczary

 |  Written by Ufka  |  8

Od lat przyglądam się panu Schetynie. Na początku zmyliło mnie nieco hasło "zniszczę cię Schetyna", ale szybko doszłam do wniosku, że jest dane na wyrost. Nawet na poziomie regionów ograł go pan Protasiewicz. który do zbyt lotnych nie należy.

Potem poniewieranie przez Tuska i na końcu schronienie w pieczarze. Ale z pieczary nie daje się dowodzić, nawet Platformą na czele której stanęła doktor Ewa z Misiem. Przecież było widać, że prostą drogą prowadzi do klęski wyborczej i jednak przez chwilę sądziłam, że pan Schetyna zrobi jakiś pałacowy przewrót. Nie zrobił, czekał, że po wyborach władza wpadnie mu w ręce i wpadła a on okazał swój poziom niekompetencji.

Tak, wiem, że PO jest podzielona a Nowoczesna tylko czyha na rozczarowanych Grzesiem posłów PO. Ale tak nie da się rządzić! Już po odebraniu pieniędzy można było postawić sprawę na ostrzu noża - chcecie to idźcie "na swoje".Pewnie kilku by się zdecydowało, ale wielu ogląda dokładnie każdą swoją złotówkę, nie patrząc na co wydaje państwowe miliony. A do Nowoczesnej trzeba po prostu dokładać. Każdy się śmieje z Nowoczesnego Rysia, a przecież on ogrywa Schetynę jak chce. Ten wychodzi z PO na schody z sali plenarnej, to Nowoczesna zostaje i mówi o odpowiedzialności. Schetyna chce wyjść z sali plenarnej, ale Nowoczesna chce okupować, no to Grześ też okupuje. Rysio wraca z Madery i jest okazja dobić Nowoczesną i zakończyć ten cyrk - Schetyna zostaje.

No i teraz to krygowanie jak starej ciotki, która nie przyjdzie na ślub bo młodzi za późno ją zawiadomili!  Pan Schetyna mówi, że nie odbierał bo nie znał numeru telefonu. Za chwilę, że nie przyszedł, bo nie dostał zaproszenia na czerpanym papierze. Teraz - że zaprasza marszałek Senatu a nie Sejmu. Jak okupował SENATOR a nie poseł Libicki to nie przeszkadzało? No i odpowiedź jest prosta - marszałek Karczewski to negocjator. On ma ustalić warunki na których zwaśnione strony przestaną blokować Sejm.

Aby sprawa była jasna - nie twierdzę, że Platforma ze Schetyną na czele ma wywiesić białą flagę. Nie - ma podjąć walkę z otwartą przyłbicą czyli np Schetyna powinien zrobić partyjne zebranie już wczoraj i odpowiedzieć otwartym tekstem: przychodzimy/nie przychodzimy.

Wódz dowodzący z pieczary nie wygra żadnej bitwy a tylko zachęca, aby ambitny wojownik podjął chorągiew i stanął na czele zastępów.


ilustracja z:http://www.humor1.pl/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=113945...
Hun

5
5 (5)

8 Comments

Obrazek użytkownika Szary Kot

Szary Kot
miejże litość dla Grzesia. Zobaczy coś na ścianie i się biedak przestraszy, że może to duch Tuska?
 

"Miejcie odwagę... nie tę tchnącą szałem, która na oślep leci bez oręża,
Lecz tę, co sama niezdobytym wałem przeciwne losy stałością zwycięża."
Obrazek użytkownika tł

Jestem pełen litości dla kogoś, kto cień rzrczywistości bierze za rzeczywistość.
Obrazek użytkownika Ufka

Ufka
No i Grześ wysunął się na czoło - do jutra. Ciekawa jestem co będzie się działo - czy posypią się kary finansowe i wszystkim zmięknie rura

Ufka

Obrazek użytkownika Zolw

Zolw
Ale wódz z pieczary specjalizuje się w "zniszczę cię'. To jaki "ambitny wojownik"? Chyba Szczerba :DDDD

To prawie, jak towarzysz Stalin. Tyle, ze Stalin na miejsce zniszczonych mianował nowych, pozwalając im na wstepie rzucić okiem w czeluśc dołu, wykopanego w rosyjskiej, białożółtej bielicy, albo w ukraińskim, żyznym czarnoziemie. Gregorio nie ma tej opcji.
Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Schetyna walczy o życie. Do tej pory obecność w polityce mu sprzyjała:  rządzili ludzie, którzy stworzyli, wspierali i chronili system, w którym  zręcznie się umościł i doskonale potrafił się znaleźć. Politykabyła miłym dodatkiem do interesów. Teraz, kiedy ten system się wali, a Schetyna wywindował na pozycje znacznie przekraczający jego intelektualne kompetencje, w warunkach realnej konkurencji już nie tylko z PiS, ale Nowoczesną Schetyna się gubi i miota niczym przysłowiowe g.. w przerębli.  

"Na pewno ten 52-letni stary piernik polityczny Grzegorz Schetyna musi brać pod uwagę fakt, że ci 40-latkowie chcą jego ustąpienia, dlatego że oni są młodsi i już. Bez względu na to, jak zakończy się obecny spór, napięcie wewnątrz Platformy wokół kwestii przywództwa w partii, pozostanie ( ...)
Wygląda na to, że przewodniczący Schetyna nie zaprezentował partii żadnej przemyślanej koncepcji politycznej oraz ścieżki jej realizacji, która dawałaby aktywowi poczucie, że uczestniczy w sensownym, mającym szanse sukcesu przedsięwzięciu. Bo trudno za taką koncepcję uznać powołanie gabinetu cieni - ten pomysł to śmiech na sali. (...)

 Widać, że to nie jest żadne paliwo polityczne. Posłużyło jedynie grupie kierującej PO do stworzenia wewnętrznej równowagi w partii - dość chwiejnej zresztą, jak widać. Żadnych innych celów ten gabinet nie pozwala osiągnąć. A innej koncepcji politycznej Schetyna nie przedstawił, poza bezterminową okupacją Sejmu. Gdy rozum śpi, budzą się upiory; no, może w tym przypadku upiorki. 


Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/opinie/a/ludwik-dorn-okupacja-sejmu-to-potezny-blad-opozycji-wywiad,11659526/4/

Dorn i tak potraktowł tu Schetynę lekko, zważywszy na wysoko rozwiniętą złośliwość, jaka dysponuje.
Kaśka
Obrazek użytkownika Pyzolina

Pyzolina
Niestety, nie ma możliwości przeprowadzenia dyskusji parlamentarnej, przedstawienia rozwiązań proponowanych przez rząd. Wiadomo dlaczego. Nie rozumiem tylko dlaczego politycy PiS nie przywołują tego tematu w mediach, wyraźnie wskazując w jak istotny sposób obstrukcja parlamentu bruździ w życiu obywateli. Media temat grzeją, można byłoby to wykorzystać.
Kaśka
Obrazek użytkownika ossala

ossala
Schetyna, jak dla mnie, nie ma nic: zdolności przywódczych, charyzmy, autorytetu wśród posłów własnej partii. Nie ma nawet daru sprawnego, porywającego czy choćby przekonującego daru wypowiadania się.
Nie wiem, w którym momencie i z jakiego powodu przylgnęła do niego opinia, że to sprawny rozgrywający? No właśnie widziałam, jak sprawny :-)

Ossala

Więcej notek tego samego Autora:

=>>