We will Bury you!*

 |  Written by karlin  |  3

Mój Boże, i Premiera tego rządu nazywa się Kopacz.

Kto językiem wojuje, od języka zginie. Rozdwojonego, kłamliwego, pełnego agresji i nienawiści.

Oczywiście, u nich na języku się nie kończy, ale od kłamstwa wszystko się zaczyna.

A potem chyba te słowa, te nazwiska same zaczynają się buntować i obracają przeciwko tym, którzy z takim zapamiętaniem dokonywali i dokonują na nich gwałtu. Przypominając im przy okazji o ich korzeniach i obiektach kultu.

W sprawie Jana Burego, ot, takiego sobie, jak myśli gmin, a może i wielu z nas, chłopka-roztropka z PSL, co to pewnie gwizdnął ze trzy snopki, kontener mleka w proszku i pozałatwiał parę posad dla znajomków i dziewek o twardych zadkach, coraz więcej wychodzi na jaw.

Pojawia się mafia paliwowa, wedle różnych szacunków, kontrolująca co najmniej 30% obrotu na polskim rynku, szacowanym na ponad 100 mld zł, domy we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, i pierwsze szacunki majątku, sięgające miliardów. Zdziwienie? Że tępe chłopy i taka kasa?

A kto "załatwił" Polsce idącą w setki miliardów umowę gazową z Rosją? Zegarkowy królewicz z Platformy, czy "drewniak" Waldi z PSL?

Jeśli więc nazwisko Jana Burego stanie się symbolem pogrzebania III RP, to prawdopodobnie ten facet w pełni na to zasłużył, co najmniej tak, jak jego imiennik, który niedawno miał nieszczęście z wiedeńskimi konowałami.  

* "My was pogrzebiemy"
-
"Мы вас похороним!", słowa Nikity Chruszczowa, jakimi zwrócil się do zachodnich ambasadorów 18 listopada 1956 r. podczas przyjęcia w polskiej ambasadzie w Moskwie, a które tak właśnie na angielski (We will bury you) przetłumaczył jego osobisty tłumacz.

img.:
http://fakty.interia.pl/polska/news-dwa-sledztwa-ws-konfliktu-na-linii-j... @kot

5
5 (2)

3 Comments

Obrazek użytkownika stronnik

stronnik
No kim oni są  ci z tego ZSLu? Właściwie to niewiele o nich wiemy, poza tym że od zawsze byli przy korycie. Od zawsze mieli glejt udzielony wiadomo przez kogo na branie udziału w podziale łupów i złodzejskie przekręty. Właściwie to chyba nikt dokładnie nie przetrzepał historii ZSL/PSL i nie wyjaśnił na czym polega fenomem "obrotowości" tej akurt grupy ludzi. A szkoda bo wtedy mielibyśmy być może większą szansę dostrzec rozmaite niebezpieczeństwa na które Polskę narażali. Kto wie czy nie groźniejszy od Tuska był Pawlak który potrafił "wynegocjować" cenę gazu i włos mu z głowy nie spadł do dziś. Ale czy wiemy w jaki sposób będą chcieli uniknąć rozlicznienia za te wszystkie dziesięciolecia działania na naszą szkodę? Chya nie ma pragrafu na taki fenomen i obawiam się że będą się śmiali jako ostatni.
Obrazek użytkownika karlin

karlin
choć oczywiście nie należy z tymi porównaniami przesadzać, partia z obecnego systemu władzy najchętniej i najpełniej siągająca do tradycji Natolina z czasów PRL. Do jego koneksji i zasobów kadrowych. Może i działających, nawet kiedyś, w drugim planie, ale po połączeniu stanowiących realną siłę. I dzięki temu mogąca liczyć na tak wiele, choć tak niewiele, nawet w procentach wyborczych, sobą reprezentująca.

Oczywiście, oni to robią bardzo dyskretnie i z niezwykłym, jak na obciążoną takim, bardzo dla nich korzystnym, cieniem "prymitywizmu" partię, wyrafinowaniem. A ludzie, zwłaszcza  na wsi i w małych miasteczkach, kupują to niemalże podprogowo.
Obrazek użytkownika max

max
Za sam tytuł... no dobrze, ubawiłem się setnie. :)
Gdyby to ode mnie zależało przyznałbym stosowna dziennikarską (blogerską?) nagrodę.

Poważniej: a o ilu rzeczach jeszcze nie wiemy?
Dopuściliśmy do władzy cwaniaczków, okazuje się, że cwaniaczki potrafią kombinować równiez na większą skalę. Kosztem nas, niestety, obywateli Polski, którzy z własnej kieszeni finansują peeselowskich i pltaformianych "baronów".

W Stanach Zjednoczonych popularny jest zwrot (i argument) "ale to za pieniądze podatników!". Dobry pomysł, żeby to podejscie zaszczepić u nas. Bo to prawda! Chłopki-roztropki tuczą się naszym kosztem, przy okazji rujnując państwo. Państwo polskie, które jest naszą własnością, a którego instytucje powinny służyć obywatelom.

Oczywite oczywistości wypisuję - ale czy ludzie o tym pamiętają?
 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>