Wojna Informacyjna

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Trzeba pisowcom opracować narrację bo najwyraźniej nie ogarniają rzeczywistości jak to oni zwykle. Nie kumają kompletnie że Unia Europejska chce ich zarąbać nie licząc się z traktatami, prawem, porządkiem, sensem, logiką, słusznością, wiarą, rozumem. Taka jest gorzka prawda. I tak:

1. Praworządność: jak można przywrócić coś co nie zostało naruszone i jest ok.

2. Dlaczego UE roztacza kryszę nad mafią kamienicową i innym patolo?

3. Mam pewne poczucie deja vu ale trzeba rozpoznać przeciwnika. Może się wydawać to dziwne ale toczymy ją też z BBC, Le Figaro i innymi publikatorami zachodnimi którzy publikują zgodnie z linią ideową Rosji. Niech już pisiory same ustalą przyczyny tego stanu rzeczy. Ale to te media atakują Polskę wykorzystując m. i. sprawę rasizmu. Tłumaczyłem od początku, że to jest grubsza akcja z tym rasizmem to nie.

Przejdę teraz do Unii  i totalnych. Totalni muszą się zmierzyć intelektualnie z kilkoma problemami, do czego nie są zdolni dlatego wizja 3 kadencji pisiorów staje się realna. Radzio Sikorski banuje na Tłiterze ale to nie jest żadne wyjście. Nie jest w stanie wymyślić żadnej ściemy. No LOL.

https://youtu.be/Wih-GmOar6Y

 

II Unia


1. Co Unia Europejska zrobiła przez 8 lat aby wzmocnić obronę Europy przed Putinem?

To pytanie zawsze warto zadać bo nic nie zrobiła. Czy istniał tam komisarz ds. obrony przed Rosją? Jakie zapasy strategiczne stworzyła?

2. Co Unia robiła przez te 8 lat?

Też ciekawe zagadnienie. Unia zajmowała się uzależnieniem energetycznym od Rosji. Odejście od węgla, likwidacja atomu, zakaz aut spalinowych, ograniczenie mięsa. To były unijne priorytety a Putin nie. Wszystko to się działo już po rosyjskiej inwazji na Krym. Nie rozumiem tylko jednego: czemu Putin nie poczekał do momentu zrealizowania tych unijnych planów, co wpędziłoby UE w chaos, kryzys, głód i zamęt? Może nie mógł. Mamy tu 3 plany unijne: Fit for 55 i jeszcze 2 o których zapomniałem jak się nazywają. Ciekawe priorytety, które zwiększyłyby szansę Rosji. Chętnych do objaśnienia tego zagadnienia brak.

III Niemcy.

Pojawiają się w Internecie wklejki dezinformujące typu:

https://czasopismo.legeartis.org/2022/03/przyjaciele-sojusznicy-zbrodniarza-putina-orban-le-pen-salvini/#comment-46139


Zdjęcia typu image

się w tych wklejkach nie pojawiają jednak. Nic dziwnego, bo Maryna Le Pen Nord Streama 2 Rosji nie klepnęła, tylko kanclerzyna Aniela Merkel, nasza Złota Pani. Wcześniejszym kanclerzem był Gerhard Fritz Kurt Schröder, który obecnie jest jawnym sługusem Putina. Kompromitacja jego jest tak wielka że nawet swoi się od niego odcinają. Ale we wspomnianych wkładkach się Szreder nie pojawia też.

Przypominam że idea była taka: Nordstrimami płynie ruski gaz, który Niemcy rozdzielają po Europie biorąc za to prowizje. Nie mamy alternatywy bo atom zlikwidowany, węgiel zakazany. Argumentowali że bolszewicy nie będą mogli zakręcić kurka bo kasy nie dostaną. Argument ten się już skompromitował bo np. ograniczenie wykluczenia Rosji z SWIFTa jest uzasadniane koniecznością importu gazu i ropy. Realizacja planów niemieckich sprawiłaby, ze bezkarnie by sobie Rosjanie hulali. I taki też był cel tych działań.
Jak już pisałem Putin zapewnił sobie niemiecką przychylność i współpracę w ostatecznym rozwiązaniu  kwestii ukraińskiej. Niemcy odmówiły sprzedaży broni Ukrainie, obiecały 5000 hełmów, których nie potrafiły dostarczyć. Zablokowały sprzedaż broni poenerdowskiej. Teraz jest afera z niesprawnymi, zdezelowanymi rakietami przeciwlotniczymi „Strzała”.

Po bolszewickiej agresji na Ukrainę Niemcy starały się opóźnić wprowadzenie sankcji, uczynić je jak najmniej dotkliwymi i uciążliwymi dla Rosji. A po Krymie było niby jak? Wyłączenie 2 największych banków z sankcji to jest kpina. Z tego co widzę wszystkie transakcję mogą przechodzić a nie tylko opłaty za ropę i gaz? W sumie to dobrze bo totalne odcięcie Rosji spowodowałoby kryzys społeczeństwa obywatelskiego w Polsce: liczne tzw. NGOsy straciłyby finansowanie i grono aktywistów poszłoby na zieloną trawkę. O jakże mi przykro.

Niemcy zaś wprost odmówiły pomocy Ukrainie o czym pisałem: zostało wam parę godzin i wypad na drzewo. Tak ambasadorowi ukraińskiemu powiedzieli.

IV Kolejna gruba kreska

Jak już pisałem Radzio Sikorski banuje za pytania o stanowisko w sprawie listu Kaczora. Kaczor napisał w skrócie że Rosja będzie najeżdżać i trzeba się bronić. I miał rację co widać. Totalni, którzy wtedy byli przy korycie twierdzili zaś, że nie. Ponieważ nie są tu w stanie nic konkretnego z siebie wydusić próbują do nowej grubej kreski doprowadzić. Żeby im tego nie wyciągać. Gdyby dalej byli przy korycie to prorosyjska linia obowiązywałaby u nas do tej pory. A gdyby to Trzaskowski wygrał wybory?

Gdyby premierem obecnie był Borys Budka to by jechał do Berlina mówić jednym głosem z Europą że Ukraińcom zostało tylko kilka godzin i nie ma sensu im pomagać. Tymczasem Morawiecki ich przynajmniej objechał i coś się ruszyło. Sam opór Ukrainy by nie wystarczył, potrzebny był ktoś kto Niemcom naurąga, co zachwiało ich przywództwem. Zrozumcie że trzeba wydzielić tu działania które Niemcy robią bo chcą od wymuszonych na nich. Prawdziwe ich zamiary rozpoznajemy analizując działania dobrowolne.
Reżim totalnych nie miałby nic zupełnie, ani WOT, ani Krabów, ani Javelinow i by pękł już na jesieni i popędził składać formalne hołdy Putinowi jako oficjalnemu protektorowi UE. Dlaczego? Bo konsekwentnie trzymał się linii prorosyjskiej. Bronisław Komorowski jeszcze na jesieni dezinformował o manewrach Zapad.

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1436044404704350210?s=20&t=HIGxBgWHg0ptGsJK2VM5iw

Robert Biedroń krytykował myśliwce F 35:

https://twitter.com/DukielMicha/status/1498039769959481348

WOT wywołały szczególne ataki furii:

https://twitter.com/Piotr57663004/status/1492793752552882179?s=20&t=HIGxBgWHg0ptGsJK2VM5iw

Doszły mnie też słuchy że Tusk kłamie jak zwykle twierdząc że polityka rządu się zmieniła. Polityka kaczystów względem Rosji była konsekwentnie taka sama, to totalne robią fikoły co dowodnie pokazuję.

Czy totalni są w stanie zmierzyć z tym swoim dziedzictwem? No nie. Oczywistym jest natomiast że kryzys graniczny na jesieni był wstępem do agresji. I teraz patrzymy kto wtedy wspierał Putina i mamy gotowy obraz popleczników rosyjskich w Polsce i na świecie. Ten prosty proces myślowy też przekracza totalne zdolności poznawcze. Co na to Matczak? Sadurski? Wielowieyska? Putyun nam wrzuca emigrantów i ten kto jest za ich przyjmowaniem jest za Putinem. A kto jest za obroną zajmuje stanowisko antyputinowskie.

V Asymetryczny atak

Zauważcie że język putinowskiej propagandy atakującej Ukrainę jest zbliżony do języka propagandy unijnej atakującej Polskę: faszyzm, niepraworządność, nazizm, takie tam. Bo to jest wszystko jedno stado. Nie przypadkiem intensyfikacji przygotowań Rosji do ataku na Ukrainę towarzyszyła intensyfikacja unijnych działań antypolskich. Pisowcy powinni zrozumieć w końcu że Unia tak samo chce wykończyć Polskę jak Rosja Ukrainę. Rosja posługuje się zbrojną inwazją a Unia wyrokami TSUE i sankcjami. Cel jest taki sam: pozbawienie suwerenności, wasalizacja, zainstalowanie marionetkowego reżimu kolaboracyjnego. Dlatego totalni wykorzystują sytuację do apeli o zniesienie Izby Dyscyplinarnej i inne takie. Gdyby się bali zagrożenia rosyjskiego to by robili coś odwrotnego: wycofali się chwilowo ze swoich imperialnych rojeń.

Oczywiście wspominany przeze mnie Spidi Gonzalez to pikuś w porównaniu z czołgiem T 80 ale precedens jest .Tym co nie kumają że Gonzalez to jest jakiś gościu z frakcji Tuska w europarlamencie który opowiadał w wywiadach, że jedzie do Polski pomóc społeczeństwu obalić Kaczora. Dlatego przyjmują oni brednie CEP Halickiego że 80% Polaków jest przeciw PiS. I inne takie rojenia. Nie rozumieją że są przez takie deklaracje uważani słusznie za gupków.

Podsumowanie:

Powinniśmy domagać się usunięcia odpowiedzialnych unijnych: mianowańcy dymisja a wybrani rezygnacja. Timmermans z Gujem Verhofsztadem i całym TSUE zgłaszają się do Legionu Cudzoziemskiego aby odkupić swe winy walcząc z Putinem. Przeorganizowanie tego wszystkiego jest konieczne. A o polityce zagranicznej napiszę w innej notce aby nie przedłużać.

PS: Paweł Wroński nie rozumiał:

imageale teraz chyba rozumie, że drony te mają niszczyć ruskie czołgi.

Tzn wtedy też rozumiał i dlatego fikał, bo jest za ruskim czołgiem i nie podobają mu się środki antyczołgowe przeciwrosyjskie.

PS2: Jestem za totalnymi sankcjami. Jak tam nie zagrają gdzieś Czajkowskiego to krzywda mu się nie stanie. Nie umrze od tego.
 

5
5 (1)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>