Złoty Miliard

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Doszło ostatnio do debaty między Jackiem Bartosiakiem a Krzysztofem Wojczalem. Wojczal stanowi linie oporu wobec Armii Nowego Wzoru dlatego jego tezy są popularne w środowiskach pisistycznych. Debata ta odbyła się w Krynicy przy okazji czegoś, na czym był też Ziemkiewicz, o czym później. W każdym bądź razie nie czuję się powołany do przedstawienia tez Wojczala, niech ktoś inny pisze o nich a nie ja. Zapraszam.

Bartosiak wypadł lepiej w tej debacie bo mówił o rzeczach fundamentalnych, takich jak Artykuł 5 i inne. Podstawowy problem z Artykułem 5 jest taki, że musimy czekać aż nas ruskie zaatakują co rodzi konkretne problemy i wymusza konkretne rozwiązania. Pisoski dorobek intelektualny pokroju Parysa nie rozumie tych zależności raczej. Ale to już nie jest problem z Artykułem 5.

Jak coś to różne kraje powiedzą, że to my zaczęliśmy i A5 w ogóle nie ma zastosowania raz a dwa potępiają nas jako agresora i wprowadzają sankcje na nas. Drugi problem to zakresem działań które inne kraje podejmą. Przysłowiowe rysowanie kredkami po chodniku może być. Kolejną fundamentalną tezą jest stosunek Niemiec do agresii bolszewickiej na Ukrainę: Niemcy były za szybkim upadkiem Ukrainy. Dalej mamy te całe zdolności, pętle informacyjne, aplikacje dla żołnierzy, dla ludzi. Żeby mogli zgłaszać cele. Drony, drony cywilne które są tanie i które się mają zużywać. Sposób użycia czołgów, oddzielenie ruskich od artylerii, podobne jak w czasie rajdu sowieckiego na Kijów. Niezależność od Amerykanów, żeby nie mogli do nas zadzwonić i kazać się poddać. Wtedy my mówimy, ze tłuczemy ruskich w strefie przesłaniania i stwarzamy fakty polityczne.

Jeszcze trzeba tu uwiecznić na piśmie kwestię NATO: to nie NATO pomaga tylko kilka krajów, które chce. A chce bo ma w tym interes. A te co nie chcą to nie pomagają. Niemcy robią jak najmniej, jak najpóźniej. Amerykanie ich cisną ale jak nacisk USA zelżeje to natychmiast przestaną. Nie ma decyzji o aktywnej obronie.

https://youtu.be/Ivup9jMOxSE?t=3198

II

Wspomniany red. Ziemkiewicz wydał pozycję literacką „Wielka Polska”. Na licznych spotkaniach z czytelnikami opowiada różne różności na jej temat. Tezy które stawia ten, dość znany m. i. z tego bloga publicysta, współgrają z wynurzeniami Bartosiaka. Dlatego w tym miejscu zatrzymam się nad geopolitycznym obrazem naszej sytuacji: Dla USA najlepsze było takie rozwiązanie: Niemcy i Rosja obejmują kuratelę nad Europa Środkową i sobie dzielą nas, dzięki czemu USA mają swobodę na Pacyfiku. Aby ten dil dopiąć Rosja musiała jednak uznać swoją rolę junior mocarstwa przy USA. Amerykanie nie umieją negocjować z ruskimi bo wiecie jak jest: taki swój schemat mają, że jedna strona coś tam ustąpi, druga strona coś ustąpi i tak się spotkają na środku kompromisem. Tymczasem Azja ustępstwo uważa za przejaw słabości i nie cofa się, tylko idzie do przodu. Putin pojechał do Pekinu i wydał oświadczenia z Chińczykami. Że będą walczyć w imieniu miliardów dyskryminowanych z dominacja tzw. Złotego Miliarda, czyli najbogatszej części ludzkości. USA, Europa itp. Dodam, że Rosja wysunęła konkretne żądania wobec USA: żeby się wyniosły za Odrę i zabrały broń jądrową z Europy.

Niemcy zaś są podpięte do Rosji uzależnieniem od surowców i pod Chiny, uzależnienie od towarów. Gospodarka niemiecka jest pozornie silna: nieinnowacyjna, wisząca na tanich surowcach. Dlatego Scholz pojechał do Pekinu jako pierwszy i sprzedaje port w Hamburgu Chińczykom. Ergo Rosja jest juniorpartnerem Chin obecnie i Niemcy też. Tak jakoś to wywodzi.

Stąd mamy sytuację w Unii Europejskiej, gdzie tzw wartości unijne były fajne gdy oni doili nas. A jak my konkurujemy i ich wygryzamy to już są niefajne. 3 wolne przepływy są kasowane. Niemcy mają też za nic te wartości i starają się podporządkować sobie inne państwa. Ziemkiewicz uważa, że trzeba budować układ środkowoeuropejski raz. Dwa: USA się opłaca pomagać Polsce.

https://youtu.be/YcKFKD8iZvM

III

Obejrzyjcie sobie te audycje, bo ja tu tylko skrótowo podaję czego możecie się po nich spodziewać. Miało być dłużej ale wpadł mi w ręce artykuł wspomnianego Jana Parysa. Symbolu pisoskiej odklejki. Nie dostrzega on powyższych aspektów, nazwijmy je geopolitycznymi. Jakby wypalił dil USA z Niemcami i Rosją to nie byłoby mowy o rozbieżnościach między tymi krajami. I wtedy by było superpaństwo z błogosławieństwem USA. Że USA jest postrzegane w UE jako wróg? Postrzegali tam w ten sposób już od dawna. Cą sądzicie o rzeczonym artykule?

Problem jest tu kolejny: Parys postrzega rzeczywistość przez pryzmat mrzonek o wszechświatowej harmonii moralnej. Myśli, że to gimnastyka artystyczna a tamci grają z nim w dupaka. 

https://twitter.com/JSaryuszWolski/status/1586672704836575236

IV

Ziemkiewicz zaś przewiduje w przyszłym roku niezłą dyskotekę. Albo wygra PiS i totalni dostaną totalnego świra i zaczną skakać po suficie i kąsać framugi. Wtedy PiS się zacznie wykańczać wewnętrznie w 3 frakcjach: ziobrystów, morawiecczyków i aparatu. A jak totalni wygrają to okaże się że kasy unijnej nie ma. To co nam wstrzymują to nie są pieniądze które dostaniemy i możemy sobie wydać tylko konkretnie celowane fundusze na jakiś badziew służący Niemcom, jak wiatraki. Cały aspekt unijny pozostawiam na później, bo jest obszerny. Unia chce nas wyrzucić bo wcześniej za swe niepowodzenie obciążała Brytoli a jak ich nie stało to my jesteśmy przyczyną. Niemcy i Rosja obawiają się nas z przyczyn rozmaitych. Zachęcam do obejrzenia materiałów i poczytania książki RAZa, której jeszcze nie czytałem bo nie było. 

Na obrazku: Ziemkiewicz w Klubie Jagiellońskim

4
4 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>