zaduszki czyli za czym tęskni Polka w XXI?

 |  Written by Siłaczka  |  2

Listopad. Cudowny melancholijny listopad. Miesiąc Dziadów, zaczynający się Dniem Wszystkich Świętych, Dniem Zadusznym. Refleksyjny, duchowy miesiąc. Pełen smutków, zadumy, zamyśleń. Pełen zapachu liści,  chryzantem, wirujących na wietrze płomyków światełek pamięci. Spotkań z tymi co odeszli, rozmów z nimi. Poczuciem ich obecności. W powietrzu wczorajszego wieczoru Święta Wszystkich Świętych. I zatęskniłam...

Do bezinteresownej Miłości

Do prawdy

Do dobra

Do piękna

do ciepła

do wzajemnego szacunku

do wzajemnej życzliwości

do poczucia bezpieczeństwa

do polskiej męskiej rycerskości

do opiekuńczości

do czułości

do troskliwości

do wdzięczności

do dotrzymywania danego słowa

do uczciwości

do przyzwoitości

do zachowania się jak trzeba

do świadectwa życia zgodnego z wypowiadanymi słowami

za walką do końca w sprawach niemożliwych

Za umiłowaniem Ojczyzny takim czystym i jasnym jak pierwsze kochanie - Tęskno mi Panie

 

Świętych obcowanie. I ta refleksja. Za kim tęskni Polka w XXI wieku? Za.... Pileckim! Za obrazem Polaka, który żyje we mnie, żyje w naszym polskim genotypie.  A On uniósł to wszystko i pokazał, że można być tak pięknie Polakiem. Mój ukochany Polski Święty.Wczoraj, gdy pisałam tą notkę było i Jego Święto. Znanych i anonimowych, dawnych i współczesnych świętych Kościół katolicki uroczyście wspomina właśnie 1 listopada. W ciągu roku niemal codziennie przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest przecież znacznie większa. Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu, wielu jeszcze oficjalnie na ołtarze nie wywyższono. Cudowny Witoldzie Pilecki - jak dobrze że jesteś! Tak.   Chcemy beatyfikacji Witolda Pileckiego https://web.facebook.com/profile.php?id=245027568981674&ref=br_rs

5
5 (2)

2 Comments

Obrazek użytkownika boldandcharm

boldandcharm
  Z Kapłana ludzi pracy, zamęczonego za bezkompromisowe domaganie się i głoszenie prawdy ioraz społecznej sprawiedliwości, zrobiono karykaturę Świetego Franciszka z Asyżu, zlewaczałego pacyfistę.
Dodatkowo ukryto okoliczności jego śmierci i jak ochłap rzucono Polakom na żer obowiązującą dziś wersję. Poddanego takiej "obróbce" Księdza Jerzego są teraz gotowi kanonizować.
 Tak chce beatyfikacji Witolda Pileckiego, ale nie za cenę okradzenia go z prawdy i świętości. 
  III RP jest do tego gotowa.
Pozdrawiam.
Obrazek użytkownika Siłaczka

Siłaczka
On jest ciągle niewygodny. Nie mieści się w ramkach. Żadnych. Za wielki jest. Hierarchii naszej też nie pasuje. Kardynał Nycz od którego zależy decyzja o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego - zwodzi nas, Ostatnio rzekł do zakonnicy któa próbowała wręczyć Mu litanie do Witolda Pileckiego - że kult jest sztuczny.

Więcej notek tego samego Autora:

=>>