Jesteście wrzeszczącymi staruszkami

 |  Written by Smok Eustachy  |  0

Redaktor Stanisław Michalkiewicz udzielił Januszowi Korwin-Mikkemu wskazówki następującej: JKM powinien zdecydować się, czy chce być publicystą czy politykiem, bo te dwie role się nie łączą. Problem z Korwinem jest taki, że bez niego dostaną pół procenta a on im załatwia trzy procent. ale więcej nie dostają bo JKM odpala protokół trzy procent i jak im rosną procenty to zawsze musi coś chlapnąć ozorem żeby spadło. Jest jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem korwinistów. Teraz znowu coś tam kłapnął bo sondaże skoczyły Konfederacji do 7 procent. Taka nasza dola. Kwestie mogły być nawet słusznymi ale likwidacją tramwai i przebudową torowisk na drogi elektoratu nie porwie.

Wspomniana Konfederacja ma to swoje 3% ale trolle jej są gorsze od pisowskich (np smok05, Matka Kurka itp.). Sytuacja zrobiła się na tyle poważna że Rafał Ziemkiewicz zagroził banowaniem najagresywniejszych trolli konfederackich na Tłiterze. A ci w płacz. Że reżimowa TV ich nie pokazuje. No nie pokazuje, nawet słupki ukrywa. Ale mamy rok 2019 i inne środki powinni wykorzystywać. Internet mamy np. Ten drugi Rafał, co się nazywa Otoka-Frąckiewicz przy okazji lży ich różnymi takimi określeniami obelżywymi.

 

https://youtu.be/uIO-h8pdtDE

W każdym razie pomijam teraz agresję, zacietrzewienie i ogólne niedotrącenie gdyż niejaki Paweł Zawal puścił tekst wyrzucający Ziemkiewiczowi to i owo:

image

II

Porusza wspomniany Paweł Zawal problem wrzeszczących staruszków, że niby Konfederacja nie jest. Otóż jesteście bo podobnie jak Michnik, Kaczor etc macie inteligencikowy sposób myślenia: koncentrujecie się na ustalaniu słuszności. Co jest słuszne a co jest niesłuszne i jak coś jest niesłuszne to nie jest w ogóle. Podobnie jak Michnik, odsyłam do różnej takie twórczości Ziemkiewicza na temat: tymczasem ni ma w polityce kategorii słuszności, polityka opiera się na dwóch pytaniach: co mi możesz zrobić i co mi możesz dać. Weźmy na tapetę ową amerykańską ustawę 447. Jest ona niesłuszna ale nie robi się od tej niesłuszności nieistniejącą. I co można zrobić z nią? Jedyną odpowiedzią jaką z siebie jeden z drugim troll dusi jest, że Władimir nas obroni bo z natury dobrotliwy jest. Padnijcie przed nim na ryj to ocalejecie. Weźcie. Wyzbądźcie się podobnych nawyków a elektorat do was przylezie.

image

Zdecydujcie się też do kogo kierujecie przekaz: czy jajcarski przekaz do jajcarzy, czy poważny do poważnych.

III

Z pisiorami problem jest taki, że specjalnych sukcesów nie mają. Elektorat nie oczekuje tu pyskówki ale konkretnych działań. Np. obchody 1 września spotkały się z krytyką, bo Polska przedstawia siebie jako ofiarę wojny. Oni się tam burzą i o to chodzi. Czy tam amerykański prezydent Trump przemawiający pod pomnikiem nie tego powstania. W tą stronę trzeba iść.

image
Jest bowiem pewna hierarchia ważności i gospodarka jest niżej w tej hierarchii. Najważniejszy jest podział na obóz niepodległościowy i obóz podległościowy i ostatnio Konfederaci przenoszą się wyraźnie do obozu podległościowego. Nawet tu  na blogu jeden z drugim coś tam wywodził mętnego w tej sprawie. Nie poradzicie na to nic: jeśli chcecie być w obozie niepodległościowym to macie poważne momenty wspólne z pisowcami. Nie dacie rady stać w rozkroku. Geralt próbował być neutralny i co?

Wspomnę jeszcze o stanowczych reakcjach na różne tam wyskoki, czyli o banowaniu rozwydrzonych Konfederatów zachowujących się jak panienka w klimekterium. Jakie to obrażalskie, jakie to delikatne, jakie to wrażliwe, jakie dotknięte. Twardym trzeba być a nie miętkim bo ludzie nie lubią histeryków na swoim taimlajnie. Histeryków gorszych od Jandy dodam.

Skończcie z obelgami i pultaniem się.

PS: Na zdjęciu groźny Ziemkiewicz z pukawą za pasem.

PS2:
Zwrot "słuchajcie uważnie bo nie będę więcej powtarzał" jest zaczerpnięty z Allo Allo i oznacza, że to jaja są. Co za ciemna masa nie rozumi.

Gorzej niż pisowce nabierające się na Tomie Kawakami.

PS3: Kukizowców już nie ma.
 

 
5
5 (2)

Więcej notek tego samego Autora:

=>>