Nowoczesna?

 |  Written by Everyman  |  8

Znam młodą osobę, która przed wyborami mocno się zangażowała w kampanię Nowoczesnej. Wiem, że jej dotychczasowym idolem był Harry Potter, więc odpowiedź na moje pytanie skąd nagle Nowoczesna, nieco mnie zdziwiła, choć nie zwaliła z nóg: - No, bo PiS to mohery, a PO - złodzieje …

Biorąc pod uwagę popularność PiS wśród młodzieży odniosłem wrażenie, że kalka o „moherowatości” PiS ciągle jednak marginalnie funkcjonuje w grupie młodych wyborców, choć teza o „złodziejskości” PO zaczyna dominować.

Machnijmy więc ręką na pogrążoną w kryzysie Platformę i przez chwilę spróbujmy się przyjrzeć nowej konstelacji, w której Nowoczesna jeśli jeszcze nie błyszczy, to z pewnością zaczyna pobłyskiwać.

No właśnie! Jakim blaskiem? Moim zdaniem blaskiem odbitym od dumy PO – Platformy wczesnego Tuska. Podkreślam – wczesnego. Bo schyłek, ten Ewy Kopacz, to już tylko krzywe, pokraczne zwierciadło. Pamiętacie te czasy? Te teksty Donalda o powszechnej szczęśliwości, o niźszych podatkach, o Polakach nagle przemianowanych na Europejczyków, o zielonej wyspie …

Petru zbiera resztki. Przyszedł, zgarniając niedobitki marzeń oszukanych ludzi, którym Tusk wtedy zamotał w głowach, wmawiając im, że będzie lepiej. Kilka milionów pokazało mu środkowy palec udając się na emigrację, milion się wahał, został w kraju i ... poszedł zagłosować na Nowoczesną.

Teraz tym milionem chwali się i Petru i jego neurotyczna rzeczniczka, pani poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz. Nic do niej nie mam. Potrafię nawet zrozumieć nagłe parcie na szkło. Nie takie rzeczy widziałem, lecz po wczorajszym występie czerwona lampka „Stop!” musi się zapalić:

Wara od Prezydenta!

Porównanie poczynań Prezydenta Andrzeja Dudy do podkulania ogona przez Jaruzelskiego, który ze strachu milczał jest najzwyczjniej haniebne. To wam, klakierom cwaniaków, którzy konstytycję chcieli traktować jak niedorozwiniętą dziwkę musi się Prezydent przeciwstawiać i walczyć o zachowanie demokratycznych reguł. Nie wiem, co pani poseł robiła wtedy, 13 grudnia, ale oburzenie z nagłego zniknięcia „Dobranocki” nie upoważnia do do porównań, które mnie – osoby, która ten dzień pamięta znacznie boleśniej może upoważnić do porównań, które aż cisną się na usta.

Tym razem daruję sobie, szkoda gadać ...

Tuskowi wcale nie potrzeba pożytecznych idiotów! On ma was gdzieś. Dostał, czego chciał i mogę się założyć, że marzy teraz – jak Dyndalski – byście mu dali święty spokój.

Pani karierę, proszę wybaczyć, mam tam, gdzie ma ją Tusk. Bardziej, o wiele bardziej mnie obchodzi, co będzie z Pauliną, która w deszczu rozdawała te wasze ulotki, bo nie wiedziala przecież, że zamiast Polsce - służyła Petru Consulting, coś tam …

Nie dla pani poseł więc, lecz dla Pauliny, mam anegdotę dość znaną w Warszawie.

Ponoć kiedyś, aktora Jana Nowickiego, po wejściu do bufetu w Teatrze Wielkiem zaskoczyl tłum kłębiacych się młodych ludzi, w większości pracowników okolicznych banków. Stanął Nowicki na schodach i krzyknął: - Pani Krysiu, zostały jakieś pierogi, czy te  k l o n y  wszystko zeżarły?

Paulina, proszę, nie daj się sklonować!

 

5
5 (6)

8 Comments

Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Zauważmy, że Swetru występuje zawsze w otoczeniu swoich asystentek laugh On działa podobnie jak Balcerowicz. Przeintelektualizowane panienki sikały po nogach na jego widok. Seksualna histeria. A sam obiekt miłości naturalnie platoniczny i niedostępny (ma zapewne swój harem prywatny, ten publiczny nie jest mu potrzebny) wink

Myśle jednak, że nowoczesna.pl nie zdobędzie większego poparcia, niż ma. Chyba że zmienią sposób mówienia i program. To co prezentują obecnie to przypudrowana ideologia Unii Wolności. Brzmi ona mniej więcej tak: niech eksperci zostaną politykami. "Wybierz eksperta!". Ten wysyp niezależnych kandydatów w wyborach do senatu to też nie jest przypadek (Celiński, Rocki, ale i kandydat młodszy, o którym jeszcze coś może napiszę). Walczą między sobą o to, kto lepiej skupi ich zagubiony elektorat, głównie, a właściwie wyłącznie w wiekszych miastach, skupiony jak cmy do lampy w okolicach uniwersytetów. Więcej już nie ugrają.

Jedynie liberałowie mają zdolnośc koalicyjną większą, co pokazała historia sukcesów PO. UW takiej zdolności nie posiada.
Obrazek użytkownika max

max
O, to, to! :)
Ale też jakiś mało atrakcyjny ten harem. Nie ma na czym oka zawiesić. Szkoda. :)

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
E, nie. Pani Kamila ma jakiś potencjał. Tylko ten potencjał ktoś musiałby umiejętnie wydobyć, a raczej wygłaskać i wyłachotać.kiss

Niestety problem z tymi "panienkami Balcerowicza" polega na tym, że one mają tak głowy nabite ideałami (zwłaszcza ideałem równowagi budżetowej), że na "o" nie mają już czasu. Być może kwestia fizjologii - brak dostatecznej liczby komórek tłuszczowych, na co wskazują badania naukowe, nie pozwala na przeżywanie "o".broken heart

No dobra, przestaję, bo zaraz moderatorka mnie zamknie cheeky
Obrazek użytkownika max

max
No, to pozostaje zadedykować:
"Dla niego jednak dużo znaczy seks,
A ja tu przecież w polityce tkwię.
(...)
Świat zawirował jak ulotek garść,
deszcze purpurowy mi na głowę spadł."
 

 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."
Obrazek użytkownika alchymista

alchymista
Bardzo dobre! cheeky

Szkoda tylko, że piosenkarka śpiewa tak niewyraźnie, że ledwo można rozróżnić słowa. Daję całość tekstu piosenki, bo jest naprawdę świetna:

To była miłość zakazanych sfer
W tajnej drukarni doświadczyłam jej
Powielacz stukał wywrotowy tekst
Gdy usłyszałam ten zmysłowy szept
Powiedział
Tak bardzo kocham cię
Bardzo bym chciał
Byśmy trochę
Dotknęli swych ciał
W życiu nie byłam świadkiem takich świństw
Te słowa mógł wymyślić tylko Prince
Dla niego jednak dużo znaczy sex
A ja tu przecież w polityce tkwię
Powiedział
Tak bardzo...
Ręce zaczęły mi cokolwiek drżeć
Bo ktoś zdekonspirować pragnął mnie
Niczym konfident użył obcych słów
Chciał choćby raz pokonać opór mój
Krzyknęłam
Ein mal ist kein mal
Świat zawirował jak ulotek garść
Deszcz purpurowy mi na głowę spadł
Przesłuchiwałam Princa całą noc
I tak zmieniłam wyzwolenia front
Mówiłam
Tak bardzo...
Odkąd odkryłam czar miłosnych żądz
Fetysz bibuły stracił dawno moc
Nie śpiewam
Wyrwij murom zęby krat
Lecz głośno nucę Darling Nikki Grind
Tak bardzo...
Obrazek użytkownika max

max
Bardzo lubię Renatkę, choć nie jest to do końca "moja muzyka".
Teksty ma bardzo dobre (o ile wiem, nie ona jest autorką), a i muzycznie ładnie wychodzi, także na żywo.
Jeszcze jedna próbka, tym razem z pamięci:

"Gdy czyha wróg
Ja puszczam w ruch
Obsceniczny image,
Pejsy na twarz,
Koszerną wodę na gaz." 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo."

Więcej notek tego samego Autora:

=>>